Nasze pole

MODELARSTWO RC PABIANICE

     News    Forum aircombat    Prognoza pogody    Kontakt     STOWARZYSZENIE  

Menu
Newsy z pola
Kalendarze:Zawody-Imprezy
Artykuły o modelach
Zdjęcia
Filmy
Gdzie kupić model
Plany modelarskie
Regulaminy
Mapa i plan dojazdu
Linki

 


Newsy z pola
 02.11.2018

No po ciepłym pierwszym listopada, drugi dzień przyzwoicie pogodowo i udało się polatać. Tylko ten wczesny zachód słońca psuje zabawę i praktycznie jak zdjęcie było robione ok 15 to już niemal po lotach było. A może i 11.11.2018( sto lat po 11.11.1918) spisze się pogodowo. To wypadałoby być już o 11.

Zdjęcia z października zebrane w albumiku

Kliknij aby powiększyć
 25.10.2018

Dzisiaj patrzyłem w wyszukiwarce KRS i pojawiła się informacja o wykreśleniu Stowarzyszenia z KRS co wydaje się praktycznie kończy proces likwidacji. Wpis na forum Stowarzyszenia też uzupełniłem o ten obrazek.

Zakładka będzie jeszcze widoczna do końca roku. W najbliższym czasie dowiem się jeszcze czy coś jeszcze trzeba do US i/lub Starostwa.

Kliknij aby powiększyć
 20.10.2018

No nie wiem czy ten model jeszcze w tym roku poleci ale Andrzej na koniec sezonu taki nabytek poczynił. Może jak koniec sezonu to z wyprzedaży? No bo własnej roboty to to nie jest.

Kliknij aby powiększyć
 14.10.2018

Cały czas piękna złota jesień. Dzięki temu Henio zdążył w tym roku (z pomocą Karola) z nowym motoszybowcem co niniejsza fotografia dokumentuje.

No i udało mi się zdobyć zdjęcie Spitfire;a Przemka co też natychmiast zamieszczam (żeby znowu przypadkiem nie skasować). Model ma chowane podwozie, napędzany elektrycznie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 07.10.2018

A prognoza co do ładnej pogodowo niedzieli niekoniecznie do końca prawdziwa była bo jakkolwiek pierwsze zdjęcie w słońcu to już kolejne świadczy o tym, że zbyt miło pod wieczór nie było. No i w zasadzie tylko krótki pierwszy lot tego cuda z drugiego zdjęcia nastąpił i Marcin nie polatał. A ten filmik między 32 a 36 sekundą pokazuje że tyłem do pasa startowego lepiej nie być. film tutaj A ten od Ryśka pokazuje F7F jak zrzuca bombę (z orzecha od Michała) no i też ląduje

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 06.10.2018

Z atrakcyjniejszych rzeczy to (pomijając niektóe lądowania) wyścigi takigo samochodziku benzynowego Czarka i samolotem Michała. Michał zrzucał też na autko bomby. Dowodem na to ma być ten film przesłany przez Ryśka

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 30.09.2018

Koniec września piękny. Ruch na polu duży bo każdy wie, ze to już ostatnie w tym roku popołudnia na polu. Kilka zdjęć z września zebrane w albumiku

Kliknij aby powiększyć
 23.09.2018

Pierwszy weekend jesieni. Mimo dość ponurego nieba oblatany został taki aircombatowy Fairey Battle. No ten bombowiec, jako model, bombowca lotem nie przypomina, ale cóż reguły aircombatu rc zostały wiele lat temu źle zmodyfikowane i dlatego bombowce ACES są szybsze i zwrotniejsze niż myśliwce.

Kliknij aby powiększyć
 20.09.2018

No i odnośnie przybywania modeli. Niby się sezon kończy ale taka nowość Rysia się na polu pojawiła. Taki trochę Eindecker. Jak dostanie MG 08 (zdaje się Spandau )i pilota to ho ho

Kliknij aby powiększyć
 16.09.2018

Modeli przybywa i ubywa. Ogólnie ruch na polu duży. To dzięki temu, ze lato do końca prawdziwe

F7F otrzymał karabiny i bombę czym na kolejne zdjęcie zasłużył, Następne będzie po rozbiciu. A dodatkowo album z produkcji tego papierowego modelu

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 15.09.2018

Wrzesień w sumie nadal ładny. Zdjęcia z sierpnia zebrane w mikroalbumiku. Brakuje mi zdjęć Spitfire Przemka. Jak ktoś ma to proszę o udostępnienie. Mimo krótszych dni ruch na polu był nadal.

Paweł usiłował udowodnić, że do startu z pływaków nie potrzeba wody ale tym razem trawa była bardziej lepka i trzeba było czarną mambę z ręki wystartować.

A F7F otrzymał oznakowanie, symboliczną kabinę i dlatego kolejny raz na zdjęciu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 12.09.2018

A dzisiaj pierwszy F7F na polu. No może trochę mniejszy bo w skali 0.95*1/12 (czyli właściwie mógłby w aircombacie rc startować). Wykonany technologią 'papierową' (styropian + papier pakowy + klej wikol). Napęd elektryczny 2x EMAX - GT2210/11. Śmigła spalinowe MA 8x4. Silniki zasilane oddzielnie każdy ze swojego akku 3s1300mAh. Waży gotowy do lotu niecałe 1300G. Skrzydła dzielone łączone rurkami aluminiowymi 8/7.2 7.1/6.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 02.09.2018

No i tak myślałem. Niebieski większy i teraz z trójłopatowym śmigłem. Ale jak na razie dostarcza nam (widzom) wiele emocji natomiast właścicielowi wydatków - a to zgubi akumulatory, a to śmigło - to zdaje się klątwa tego czerwonego.

Kliknij aby powiększyć
 29.08.2018

Andrzej zmasakrował dzisiaj swój ulubiony czerwony samolot. Zdaje się to efekt tego, że w warsztacie jakiś drugi czeka na oblot

Kliknij aby powiększyć
 22.08.2018

Janusz zademonstrował nam swoje 'budżetowe' konstrukcje. Technologia podobna do moich 'papirzoków' z tym, że zamiast styropianu był użyty zdaje się styrodur, do oklejenia na wikol zamiast papieru pakowego papier japoński i pokryte folią. No ale ogólnie eleganckie i tanie.

Kliknij aby powiększyć
 12.08.2018

Ten dzień nie był udany dla żółtego Pipera. Właściciel twierdzi, że to ostatni jego model.

Kliknij aby powiększyć
 11.08.2018

Sobota dała chwilę wytchnienia od upałów. Może dlatego Paweł ze swoim Dreideckerem pojawił się, sądząc z godziny wykonania zdjęcia, już w południe. Wiem też że samolot wylądował cały. No i tyle.

A drugie zdjęcie to na pamiątkę ładnego widoku, ale nie umiałem sfotografować w locie swojego samolociku na tle tego atmosferycznego zjawiska.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 29.07.2018

Rekordowo upalny koniec lipca ale też z rekordową ulewą. Po wielkim deszczu na polu był Wellington. Ponieważ piszę to jak się miesiąc już skończył to tutaj album ze zdjęciami z lipca 2018 Kilka modeli się rozbiło, kilka może nie nowych ale pierwszy raz w tym miejscu.

Kliknij aby powiększyć
 21.07.2018

Padało,padało. Przyszły na lądowisko jakieś zwierzaki(zdaje się świnie takie dzikie zwane dzikami ) choć po części to i ludzkie działania tam zaobserowaliśmy)i pas popsuły. Ale używając specjalistycznego sprzętu (zdjęcie obok) koledzy pas naprawili tak że trafiając na gotowe mogłem się przy uporządkowanym pasie startowym relaksować.

Karol za to pod wpływem zdaje się przepracowania przy kosiarce po pewnym czasie postanowił wreszcie swoisty 'come up' zrobić i się ujawnił z odbudowanym 'FunFly' napędzanym 10ccm Webrą ale 'newsem' jest to co trzyma w lewej ręce.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 15.07.2018

Zazwyczaj na początku miesiąca udawało mi się zebrać i opublikować zdjęcia z poprzedniego. Tym razem z opóźnieniem i jakby mniej. W sumie to pogoda się na koniec czerwca zepsuła i właściwie lipiec też coś nie rozpieszcza ostatnio.

Albumik ze zdjęciami

Do tego czasu pierwszy papirzok znowu rozbity błąd pilota

Kliknij aby powiększyć
 10.07.2018

Sprawozdania finansowe zamykanego Stowarzyszenia oddałem do urzędu skarbowego.

Sprawozdanie za 02-12-2017 do 13-05-2018

Sprawozdanie za 01-01-2017 do 01-12-2017

Obok potwierdzenie doręczenia KRSX2 do Sądu

Kliknij aby powiększyć
 01.07.2018

No i pojechałem zobaczyć co tam Karol z Pawłem rozrabiają nad zalewem. Pogoda niestety wstrzymała loty na czas mojego pobytu tam. Jedynie zaobserwowałem że nie tylko na aircombatowych zawodach dużo zniszczonych modeli może być - a zawodnicy uśmiechnięci. Wyścigi wydają się fajne ale zdaje się bardzo trudne.

Albumik ze zdjęciami A obok wyniki od Pawła

Kliknij aby powiększyć
 29.06.2018

30 czerwca jedziemy dopingować Pawła i Karola w Czarnocinie. Z pozyskanych informacji wynika, że obaj mają startować wodnosamolotami

A druga sprawa to zaproszenie od Marka z Bełchatowa na zawody szybowców/motoszybowców

Zaproszenie na zawody modeli szybowców. W imieniu Zarządu Towarzystwa Sportu i Rekreacji „JUPITER" przy Elektrowni Bełchatów zapraszamy do udziału w Zawodach Modeli Szybowców i Elektroszybowców o Puchar Prezesa Zarządu PGE GiEK S.A. oraz z okazji 20 rocznicy powstania TSiR „JUPITER". Z tej okazji będą okolicznościowe puchary, dyplomy, cenne nagrody i smaczna grochóweczka. Jest to już kolejna edycja cyklu zapoczątkowana w Bełchatowie od 2008 roku cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród braci modelarskiej i lotniczej. Zawody zostaną przeprowadzone w Kobyłkach 15km od Bełchatowa w kierunku Piotrkowa Tryb. Uroczyste otwarcie Zawodów odbędzie się 26.08.2018 r. o godz. 10:00 a zakończenie ok. godz. 16:00. Celem Organizatora jest popularyzacja modelarstwa lotniczego sportów lotniczych wśród pracowników sektora energetycznego i ich rodzin, a także wszystkich zainteresowanych. Szczegóły na stronie: http://www.odlot.info.pl/ Pozdrawiam Marek Friedenberger

A ja mam dwa papierowe samoloty

Kliknij aby powiększyć
 20.06.2018

No do tej pory nie pochwaliłem się swoim nowatorskim 'papirzokiem' ale jak go już utłukłem to pokażę kilka zdjęć. Model jest ze zwykłego styropianu oklejony papierem pakowym na rozcieńczony klej wikol. Żadnych wzmocnień oprócz 3mm sklejki pod silnik i 1.5mm sklejki łączącej połówki steru wysokości. Koszt materiałów jest minimalny może ok. 5zł. Pomalowany najpierw bezbarwnym lakierem domalux no i farbami. Masa bez akumulatora (3s1300) ok 320g. z akku ok 440g Wykonałem ok 20 lotów normalne lądowania wytrzymuje. To drugie zdjęcie jest po przyzwoitym uderzeniu w ziemię podczas lotu. Uszkodzenia wydają się minimalne jak na taką konstrukcję.

A od Pawła link do filmu z pływania wodno- wyścigowca

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 18.06.2018

A oprócz akcji aircombatowych (z której właśnie wróciłem) a dyplom na zdjęciu obok zaświadcza, że chwalebne miejsce to nie było, są także inne pasjonujące zawody modelarskie.

Paweł od jakiegoś czasu bierze udział w wyścigach wodnosamolotów. Jako, że najbliższe są niedaleko to zaprasza. No może niekoniecznie jako zawodników ale jako kibiców. Może z odpowiednim dopingiem konkurencję pokona?
Tutaj zapowiedź zawodów i plakat
A tutaj link do filmu z lotu nowego wodno- wyścigowca

Kliknij aby powiększyć
 11.06.2018

Być może są niektórzy zdziwienie brakiem wpisów na tej stronie. Otóż ilość pracy jaką dostarczyła mi jedna pochopna decyzja w 2007 roku skutkuje tym właśnie dzisiaj. No ale miesiąc po zebraniu wysłałem do Sądu mam nadzieję ostatni formularz KRS tym razem X2 i załączniki. Na obrazku obok skan potwierdzenia wysłania a poniżej dokumentacja. Jak ktoś chce to niech sobie przeczyta.

Dokumentacja wysłana do Sądu KRS (bez listy obecności - oryginał wysłany)

Kliknij aby powiększyć
 10.06.2018

Na początku czerwca nasz kolega Paweł wziął udział w zawodach wyścigów modeli wodnosamolotów i takie trofea jak na obrazkach obok przywiózł. Konkurencja trudna tym większe Gratulacje

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 31.05.2018

Chociaż miesiąc Maj w tym roku naprawdę się spisał pogodowo i dni 'lotnych' było dużo, to modelarze nie dostarczyli zbyt wiele atrakcyjnego materiału informacyjnego. Już nieraz było blisko, blisko jakiejś nowinki ale-nie. Coraz mniej zakłóceń na drązkach co powoduje że modele na zdjęciach raczej całe.

Album z kilkoma zdjęciami z maja 2018

Kliknij aby powiększyć
 14.05.2018

Wczoraj czyli 13 maja 2018 odbyło się zapowiadane ostatnie zdaje się Nadzwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia. Zebrani po zapoznaniu się ze sprawozdaniami finansowymi i sprawozdaniem z przebiegu likwidacji podjęli uchwałę o zakończeniu procesu likwidacji i przyjęciu sprawozdania finansowego na dzień zakończenia likwidacji.

Pozostaje wysłanie do Sądu wniosku o wykreślenie KRS-X2 wraz z dokumentami po tym zebraniu:
-lista obecności – imię, nazwisko , podpis
-sprawozdanie z likwidacji wraz ze sprawozdaniem finansowym na dzień zakończenia likwidacji oraz potwierdzeniem podania do publicznej wiadomości ogłoszenia o otwarciu likwidacji – podpisane przez likwidatora
protokół z zebrania – podpisany przez przewodniczącego i protokolanta
uchwała przyjęciu sprawozdania finansowego na dzień zakończenia likwidacji
uchwała o zakończeniu likwidacji

Kliknij aby powiększyć
 13.05.2018

Wróciłem z aircombatowej akcji w Sosnówce. Bez strat. Z Pabianic był także Prezes. Lataliśmy cztery tury i finał. Ja do finału nie wszedłemi zakończyłem na 8 miejscu. A Prezes w obu wojnach walczył także w finale.

Album z kilkoma zdjęciami z akcji

Kliknij aby powiększyć
 01.05.2018

Pierwszy maja. Zatem teoretycznie wolny czas. Zatem do pracy został w Andrzeja modelu zaprzęgnięty autopilot. Było o tyle ciekawie, że temu pilotowi chyba dla sprawdzenia jego AI podłączono odwrotnie sterowanie góra dół. No i powiem tak człowiek uratował sprawę. Ale ciekawie było. Widok wychodzącego z głebokiego nurkowania takiego dziwadła jak na zdjęciu obok bezcenny. Niestety zdaje się nikt tego na zdjęciach nie ma.

No i albumiki z z marca i z kwietnia 2018

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 28.04.2018

No żeby nie zapeszyć ale coś dziwnego z pogodą się dzieje bo im więcej wolnego tym ładniejsza a zazwyczaj było na odwrót. Ale taki układ pogodowy ściagnął też na start dawno nie widzianego Sławka co tu za jego zgodą niniejszym dokumentuję

Kliknij aby powiększyć
 22.04.2018

Kolejny weekend z pogodą do latania. Tym razem na wykoszonym (dzięki Czarkowi i Michałowi) polu. No ale na połamane kadłuby to nie trawa ma wpływ a sposób jaki pilot wybiera na przerwanie/zakończenie lotu czy lądowanie czy kontrolowana katastrofa ;-P

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 16.04.2018

Niedziela za to upłynęła pod znakiem dobrej pogody co umożliwiło przewietrzenie wielu modeli. Michał z Czarkiem przywieźli tylko małą część z ich hangaru ale trzeba było osobnego zdjęcia ;-)

. Oblatali nową filigranową akrobatkę. Michał także z tego pomalowanego w belgijską flagę modelu, przeprowadzał precyzyjne bombardowania orzechami. Muszę uruchomić moje bombowce.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 15.04.2018

A w sobotę byłem na akcji aircombatowej rc w Pasterniku. Zawody kameralne. Doskonała atmosfera. Wróciłem bez sukcesów ale i bez strat. Mikroalbumik tutaj

Kliknij aby powiększyć
 08.04.2018

Likwidacja Stowarzyszenia AMK.

Stowarzyszenie Aero Model Klub Pabianice jest postawione w stan likwidacji.
Na skanie obok jest widoczne postanowienie Sądu o wpisie o wykreśleniu zarządu, otwarciu likwidacji i ustanowienu likwidatora. Telefon do likwidatora 604288016. Do 12 maja można zgłaszać ewentualne roszczenia względem Stowarzyszenia.

Formularze CIT-8 zostały złożone w US w Pabianicach 12-marca 2018. Piszę w liczbie mnogiej bo były dwa jeden Stowarzyszenia przed likwidacją 01-01-2017 do 01-12-2017. Drugi stowarzyszenie w czasie likwidacji od 02-12-2017 do 31-12-2017. Wczoraj upłynęła data zamknięcia umowy rachunku. Obok stan konta. Wydaje się, że to kończy proces likwidacji jako, że żadnego innego majątku nie posiadało Stowarzyszenie, ani żadnych roszczeń nie było. Postępujac zgodnie z wytycznymi z poradnika ngo potrzebne jest jeszcze jedno Walne Zebranie które przyjmie uchwałe o zakończeniu likwidacji i zatwierdzi sprawozdanie finansowe. Ponieważ potrzeba 30 dniowego terminu dlatego wyznaczam I Termin na 13 maja 2018 godzina 16 Gdyby ze względu na ilość obecnych zebranie w I terminie nie mogło się odbyć II Termin wyznaczam na 13 maja godzina 16:30 Miejsce nowe pole lotów.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 05.04.2018

No i cieplej. Będzie więc prawdopodobnie więcej zdarzeń godnych opisu/zapamiętania.

A że aircombatowa akcja już 14 kwietnia w Pasterniku to dwa samoloty po naprawie poważnych uszkodzeń z ostatniej bitwy były oblatane i do akcji powiedzmy są gotowe.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 02.04.2018

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji życzenia aby każdy mógł spełniać swoje marzenia. To zdjęcie obok to pewien dowód na to że niektórym już się spełniają. Obiekty pokazane na zdjęciu mają napędzać budowane przez Andrzeja F7F

Moje skromne marzenie że sobie polatam modelikiem w czasie świąt się nie spełniło bo jak na Wielkanoc przystało sypie śnieg, wieje silny wiatr, a temperatura ok 0 stopni.

Kliknij aby powiększyć
 25.03.2018

Po chwilowym powrocie zimy dzisiaj pogoda umożliwiła nam spotkanie na świeżym powietrzu. Trzeba dojeżdżać asfaltem bo 'stara' droga jest raczej nieprzejezdna dla zwykłych aut,ale asfaltem komfortowo.

Michał z Czarkiem przywieźli model z otwieranym lukiem 'bombowym'. Jako że to akurat niedziela palmowa to chcieli załadować pisankami ale w końcu załadowane były orzechy poowijane w serberka. Zrzutu oczywiście nie sfotografowałem, ale na pewno ilość i kolor zrzucanych obiektów zrobiły swoje bo je łatwiej było zauważyć niż pojedyncze bomby z moich bombowców. No fakt prędkości też były inne.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 11.03.2018

A w niedzielę 11 marca nagle temperatura i powietrze jakieś takie wiosenne wygnało nas na lądowisko.

Powiem na razie dojazd asfaltem wiadomo się sprawdza idealnie, ale ziemia przy zjeździe jest bardzo rozmiękła tak że trzeba raczej zjechać z jezdni na środek pasa i my zostawiliśmy auta blisko jezdni albo raczej jeszcze czekać kilka suchych dni.

Kliknij aby powiększyć
 08.03.2018

Informacje co do dalszego zamykania Stowarzyszenia

Ponieważ nie mam jeszcze z Sądu wydruku ale na stronie wyszukiwarce KRS znalazłem, już wpis o likwidacji i ustanowieniu likwidatora udałem się do banku aby zamknąć umową rachunku. Zgodnie z podjętą na ostatnim zebraniu uchwałą o rozwiązaniu Stowarzyszenia. przekazałem kwotę pozostającą na rachunku na dowolnie wybrany cel charytatywny. Wybór padł na Łodzkie hospicjum dla dzieci. Skany potwierdzenia wypowiedzenia umowy z bankiem i przelewu rozliczającego zamieszczone są pod poniższymi linkami. Pozostałe na koncie 10 zł to będzie ostatnia opłata za prowadzenie konta ma być pobrana 27 marca 2018 i umowa ulegnie rozwiązaniu 07-04-2018. Czyli zgodnie z podjętą uchwałą: 1.Starostwo zawiadomione 2.Sąd zawiadomiony 3.Bank zawiadomiony, umowa wypowiedziana 4.Na stronie internetowej jest informacja od samego początku po podjęciu uchwały 5.Pozostała część majątku (stan konta) został przekazany na dowolnie wybrany cel charytatywny Trzeba jeszcze zrobić sprawozdania finansowe, złożyć PIT, spotkać się celem zatwierdzenia sprawozdań i będzie można złożyć wniosek o wykreślenie Stowarzyszenia z rejestru. Skany dokumentów związane z bankiem:

Potwierdzenie przelewu.
Potwierdzenie wypowiedzenia umowy.
Zestawienie transakcji (wyciąg na 08-03-2018)

 19.02.2018

Dzwoniłem do Sądu KRS w sprawie złożonych wniosków ale się dowiedziałem jedynie, że jeszcze nie rozpatrzone. NIe mam pojęcia ile to będzie trwało.

No i przybyło zdjęć z Andrzeja hangaru i jego konstrukcji F7F Tigercat

Kliknij aby powiększyć
 28.01.2018

Nie bardzo mam o czym pisać ale żeby odświeżyć to zdjęcia z podjętej przez Andrzeja budowy makiety RC F7F Tigercat umieszczam

 14.01.2018

Co prawda nie w moim ale coś tam się w warsztatach modelarskich dzieje. Zdjęcie obok otrzymałem z informacją że dwa takie latać w 2018 roku mają

A Poczta dostarczyła mi potwierdzenie odbioru dokumentów krs61 w Sądzie (KRS)

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 06.01.2018

Nie w Nowy Rok ale do Trzech Króli zdążyliśmy ja i Andrzej polatać.

Chwile przy wjeździe trochę nas zmobilizowały do spaceru ale dramatu nie ma.

Trzecie zdjęcie to z nowo budowanego przez w/w Kolegę olbrzyma.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 25.12.2017

Zadowolenia z prezentów pod włąsnoręcznie, ładnie i BEZ STRAT materialnych , ubraną choinką , z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich czytelników tej strony.

Polatać to się w te święta pewnie nie polata ze wzglądu na pogodę ale 'modelarskie' prezenty jeśli są to trzeba w ten wolny czas wykorzystywać

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 18.12.2017

Uzupełniłem albumy październikiem

Z listopada mam tylko to jedno obok gdzie na przestrzeni 20m leżą szczątki pewnej benzyzny

Co do rozwiązania Stowarzyszenia to po konsultacjach w Starostwie zostały wysłane do Sądu KRS wniosek o wpis o likwidacji z wymaganymi załącznikami. Gdy otrzymam informację o wpisie będzie można rozwiązać umowę z bankiem. Sporządzić sprawozdanie na dzień rozpoczęcia likwidacji i potem zakończenia likwidacji no i jeszcze raz się spotkać celem przyjęcia tego ostatniego sprawozdania i dopiero będzie można złożyć wniosek o wykreślenie z KRS.

Tutaj link do pliku jaki został wysłany do KRS.
potwierdzenia wysłania.
Treść uchwały.

Kliknij aby powiększyć
 02.12.2017

Zgodnie z informacjami przesłanymi w listopadzie do Członków Stowarzyszenia AMK i informacją umieszczoną na tej stronie 01 grudnia 2017 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia.

Zebrani w wyniku jawnego głosowania podjęli Uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia. Podjęto też uchwałę o przeznaczeniu środków ze składek członkowskich na pokrycie wydatków związanych z rozwiązaniem a ewentualnej nadwyżki (gdyby taka rzeczywiście była) przeznaczeniu na cel charytatywny.

Stan konta na dzień 02-12-2017 wg wyciągu otrzymanego od skarbnika: Data i godzina 2017-12-02 10:03:18 Rachunek 78194010763037100000000000 Nazwa rachunku AERO MODEL KLUB PABIANICE IM.MJR.PIL.DYPL. EUGENIUSZA WYRWICKIEGO Nazwa klienta AERO MODEL KLUB PABIANICE IM.MJR.PIL.DYPL. EUGENIUSZA WYRWICKIEGO Saldo ksiegowe 862.10 PLN

Wyciągu całego tu nie zamieszczę ze względu na numery kont członków, którzy wpłacali składki, ale jest oczywiście do wglądu u Skarbnika. O dalszym przebiegu procedury likwidacji będę informował. Do tego czasu będzie na tej stronie także widoczna zakładka STOWARZYSZENIE

 01.11.2017

Tak wiem, że takiej ciszy na tej stronie nigdy nie było. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa. Ponieważ od końca września pole na którym się bawiliśmy i traktowaliśmy jako 'nasze pole' (w rozumieniu AMK) nagle okazało się nie 'naszym'. Nie jest tu miejsce na wyjaśnianie co i dlaczego.

W związku z powyższym wpłynął do mnie wniosek od Komisji Rewizyjnej AMK o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Aero Model Klubu. Zatem informuję o Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Stowarzyszenia AMK Pabianice. Termin I 01-grudnia 2017 roku godzina 17:45 W przypadku braku statutowej ilości członków stowarzyszenia w terminie I Nadzwyczajne Walne Zebranie odbędzie się w terminie II bez względu na ilość uczestników.

Drugi termin 01-grudnia 2017 roku godzina 18:00

Miejsce zerbrania tam gdzie odbywały się ostatnio nasze 'wigilijne spotkania' czyli obecnie restauracja 'GALIMATIAS'

 24.09.2017

A 17 września byliśmy z Prezesem, na akcji aircombat rc w Sosnówce. Kilka zdjęć jest w albumiku tutaj. pewnie będzie się rozrastał w miarę jak zaczną do mnie spływać zdjęcia od innych kolegów. Pogoda o dziwo dopisała przez całe zawody, ale już praktycznie całą drogę powrotną odbyłem w strugach ulewnego deszczu.

Ten deszcz zresztą przez następne dni także zniechęcał skutecznie do odwiedzania pola.

Kliknij aby powiększyć
 11.09.2017

A coś jednak dostałem. To widać, że jak ładniejsza pogoda to szybko, szybko na polu coś się dzieje

Kliknij aby powiększyć
 10.09.2017

Po pierwsze od początku września pogoda nieszczególna. Co prawda mimo deszczu od Prezesa miałem informacje o przygotowaniach do akcji aircombat rc jaka odbędzie w Drogoszowicach 17 września, ale po za tym to była do dzisiaj cisza.

Za to dzisiaj Paweł przysłał zdjęcie swojego nowego benzynowego nabytku a Karol po krótce scharakteryzował: samolot SU, benzynowy napęd 56ccm, rozpiętość ok 2.2m, masa ok 8.5kg.,

A ja wreszcie dokończyłem zamierzony od początku roku projekt i zamieściłem plany wraz z opisem mojego Vickersa Venoma.na aircombatowym forum

Kliknij aby powiększyć
 02.09.2017

Czy kilka ciepłych dni na koniec sierpnia,
iloraz udanych startów do udanych lądowań zwiększyło
nie wiem,
bo żadnych takich informacji ani w telefonie, ani w mailu nie było
Na polu nie bywałem.
Za to zdjęcia z sierpnia tutaj zebrałem

Rymowany wpis zamierzony ;-P

 27.08.2017

Dzięki inicjatywie 'Prezesa' w sobotę/niedzielę rozegrane zostały na polu Mistrzostwa Polski ACES 2017. Przyjechali zawodnicy z Wrocławia, Bolesławca,Katowic, Kielc, Radomia, Zegrza Pomorskiego no i oczywiście z naszego miasta.
Honoru Pabianic w finale bronił jedynie Mieczysław Bartoszek. Zdobywając tytuł II WiceMistrza Polski 2017 w kategorii samolotów z I Wojny Światowej.
W koronnej kategorii ACES 1/12 czyli II Wojny Światowej zakończył na 4 miejscu.

Album z kilkoma zdjeciami jest tutaj, pewnie będzie się rozrastał w miarę jak zaczną do mnie spływać zdjęcia od innych kolegów.

Podziękowania dla pilotów, którzy przyjechali i stoczyli zaciekłe walki.
Wielkie podziękowania dla Karola Madalińskiego, który chociaż niezaangażowany w ACES, doskonale poradził sobie z funkcją Sędziego Głównego, i zawody poprowadził bez żadnej wpadki czasowej.
Także podziękowania dla 'stałych silnych podpór AMK': Rysia, Bogdana i każdego, kto poświęcił swój czas i się przyczynił do udanego przebiegu tej trudnej dwudniowej imprezy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 24.08.2017

Głównie to w ostatnich dniach jak była pogoda trwały przygotowania do MP ACES 2017. Pole było wykoszone. Przygotowywane były miejsca dla zawodników.Ale także pojawiały się nowe samoloty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 17.08.2017

Dzisiaj otrzymałem z Sądu postanowienie o zmianie wpisu w KRS skan pisma

 12.08.2017

A z nowości to w pełni zelektronizowany model Wojtka. To 'w pełni zelektronizowany' ma znaczyć, że ma takie autopiloty, stabilizatory, żyroskopy gps-y itd itp,że nawet BGM 109 Tomahawk się chowa.
Z wywiadu wiem, że w chwili obecnej masa do startu 2200g. Ale ma otrzymać cięższe akumulatory i ważyć dużo więcej. Na tę chwilę model ma małe obciążenie powierzchni i widać, że chce mu się szybować po wyłączeniu motoru. Jak będzie potem zobaczymy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 10.08.2017

A to nie z pola ale modelarz 'polowy'. Andrzej dodał pływaki do akrobatki i z takim wodnosamolotem czas nad jeziorem spędza. Film z lotu też przysłał ale jakoś na YT nie bardzo on wygląda więc trzeba poczekać

Kliknij aby powiększyć
 07.08.2017

Żeby nie było, że nic się nie dzieje mimo ładnej pogody to mam takie coś:

Kliknij aby powiększyć
 03.08.2017

A teraz otrzymałem takie zdjęcie n/t gaszenia/wyłaczania silnika. Dość skuteczne.

No i pozbierane do albumu zdjęcia z lipca trochę ubiegły miesiąc udokumentują w myśl stwierdzenia: ' jeden obraz wart tysiąca słów'
Album lipiec 2017

Kliknij aby powiększyć
 30.07.2017

Ostatnia niedziela lipca była upalna no i pewnie dlatego a także z otrzymanych od Rysia zdjęć mogę wnioskować, że na polu co nieco się działo.

Po za tym Wojtka linki do filmików z oblotu S-bacha może niespecjalny scenariusz ale można zerknąć

filmik 1
filmik 2
Kliknij aby powiększyć
 29.07.2017

Znowu dzięki uprzejmości Wojtka (ale innego :-)) mam zdjęcia i informację, że udany oblot takiego cuda jak na zdjęciu obok nastąpił.

Kliknij aby powiększyć
 22.07.2017

No i dzięki uprzejmości Wojtka mam zdjęcia nowych (przynajmniej w tym sezonie)samolotów. Zdaje się, że oba już kiedyś na polu były ale Spitfire to w zasadzie dopiero teraz został przez Michała ujarzmiony na tyle, że w/w nim lot z udanym lądowaniem wykonał.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 18.07.2017

A z Bełchatowa taki list mamy:
Z okazji Dnia Energetyka 2017, sekcja paralotniowa zaprasza na zawody modeli szybowców i elektroszybowców o Puchar Prezesa Zarządu PGE GiEK. Zawody odbędą się 27 sierpnia na lotnisku u Rysia w Kobyłkach. Jak co roku będą puchary, dyplomy, nagrody oraz smaczna grochóweczka. ZAPRASZAMY !!! Poniżej podaję link do naszej nowej strony. http://www.odlot.info.pl/
Pozdrawiam Marek Friedenberger

A na polu jedne modele się pojawiają inne znikają ale co i jak to potem jak będę miał zdjęcia...

 09.07.2017

Okazuje się, że wiele zdarzeń na polu jest tajnych. Na szczęście są satelity szpiegowskie i takie zdjęcie jak obok czasami przyślą

A ponieważ są wakacje i być może ktoś z modelarzy do NIemiec się wybiera a przy okazji myśli, że polata modelem to od Mirona mamy aktualne przepisy dotyczące latania modelami w Niemczech

Kliknij aby powiększyć
 05.07.2017

Karol z Pawłem od jakiegoś czasu przeprowadzają próby z wodnosamolotem na czterech kołach, który ma skutecznie brać udział w wyścigach, na razie raczej przeprowadzają próby wytrzymałościowe przy lądowaniach jako że woda twardsza od ziemi czasmi się okazuje. Na szybkościowe przyjdzie czas jak model dostanie skrzydło z wyścigowym profilem.

W ogółe to jakaś moda na wodnosamoloty. Andrzej jedzie na wczasy nad jezioro i w związku z powyższym przy współudziale Andy'ego taką łódką ze skrzydłami dysponuje.

A Prezes łódkę oblatał, a potem wyciągnął starą pamiętającą nalot na Tajny Bunkier (chyba 2012 rok) Nakajimę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 03.07.2017

Lipiec podobnie z pogodą. Żeby polatać to raczej trzeba mieć dość blisko do pola i żeby nie latać w deszczu albo po ciemku to trzeba mieć trochę szczęścia. A Przemek jako że ostatnio raczej w Angli mieszka to blisko nie ma, tak samo nie miał tego drugiego w/w (czyli los nie sprzyjał) no i samolot na gałęziach drzewek skrzydło stracił a potem wyglądał tak jak na zdjęciu.

A Karol przyniósł model którego nazywa PAPUGĄ - geneza nazwy zdaje się łatwa do odczytania -na zdjęciu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 30.06.2017

Tegoroczny czerwiec nie zapisze się w naszej pamięci jako ładny bo ciągłe burze, silny wiatr , ulewy, fronty itp itd nie pozwalały wykorzystać długich dni. Jak już się pogoda trafiała to wszyscy pędzili na pole, ze nieraz tłoczno było. Co widać w albumie podsumowującym czerwiec na polu czyli tutaj ALBUM 2017-06

Z ostatnich ciekawostek to Funcub Andy'ego wyposażony w autopilota. Wg zeznań właściciela miał on latać po wyznaczonych punktach na wyznaczonej wysokości. Jeśli chodzi o moje obserwcje tegoż wyczynu to raczej krążył w kółko(być może szukając jak 'Szarik' tropu). No inaczej - V2 to to nie jest. Z tym ,żeby nie było, że nie wierzę w możliwości elektroniki dodam: trzeba dopracować.

No a odrzutowiec wyposażony w światełka zapewni kilku więcej wyznawców lądowania UFO w Pabianicach

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 26.06.2017

Prezes,Zygmunt i ja byliśmy na akcji aircombat rc w Płocku. Mimo dużych strat w sprzęcie wszyscy trzej byliśmy w finale, z tym, że Prezes nie miał już czym walczyć. Dlatego w finale leciało nas sześciu. Główny cel mojego wyjazdu wykonanie misji Vickersem 'VENOM' został osiągnięty. Sprawdził się znakomicie i posłał do 'piachu' wielkiego IL-a 2 co zresztą kolejny raz, potwierdza, efekt zderzenia jest mocno przypadkowy. i nawet mała cienka listweka sosonowa lepiej przetrzymuje katastrofę niż laminat. Kilka zdjęć z akcji jest w mikroalbumie tutaj

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 24.06.2017

Co prawda nie mam dużo informacji o tym co na zdjęciach obok . Ale wiem że przysłał to Paweł, że byli z Karolem na pikniku wodnosamolotów. No i wnioskuję,że, aby polatać na naszym polu pływaki zotały zastąpione takimi cudakami. Zdjęcia w lepszej rozdzielczości nie mam.

Fajnie, że modelarze z Pabianic także po za naszym polem się pokazują.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 18.06.2017

Z dużym opóźnieniem ale wreszcie rozebrany został silnik TU2. Na zdjęciu obok koło zębate przekładni/ rozrządu napędzającej zawory.

A obok także nowy motoszybowiec Roberta, który już od kilku dni jego główną zabawką na polu jest.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 10.06.2017

Tak w piątek Prezesowi przypomniało się o przygotowaniach do latania w akcjach aircombatowych IWW. No i zaczał atakować cele naziemne (styropianowe 1m słupki). Zachęcony sukcesem w pierwszym locie w drugim także uparcie zmierzał do zniszczenia drugiego. Było dość ciekawie a na koniec nawet atrakcyjnie jak SPAD spadł tuż przed słupkiem zdaje się z braku paliwa. Ale już wieczorem miałem meldunek o gotowości Spada na sobotę.

Kliknij aby powiększyć
 04.06.2017

04-czerwca 2017 odbyło się nadzwyczajne walne zebranie AMK. Wybrano nowy zarząd i komisję rewizyjną. Protokoły pisma i podjęte uchwały będą opublikowane na zakładce stowarzyszenie z tym, że najpierw pisma pójdą do starostwa. Potem umieszczę skany. Zmiany dotyczą w zarządzie stanowiska skarbnika jako że dotychczasowy zrezygnował i na jego miejsce wybrano Andrzeja, a do komisji rewizyjnej wybrany został Wojtek. Także uchwalono że członkowie stowarzyszenia nie biorący udziału w działalności zostaną zgodnie ze statutem skreśleni z listy członków.

A mimo że pogoda nie była najlepsza to Robert z Bartkiem oblatywali nowe samolociki

Kliknij aby powiększyć
 03.06.2017

Dzisiaj zakończył zdaje się służbę w moich siłach lotniczych bombowiec TU-2. Wskutek awarii dotychczas niezawodnego silnika konieczne było awaryjne przyziemienie daleko od pasa startowego. Piszę przyziemienie bo z lądowaniem to nie miało nic wspólnego raczej taka kontrolowana katastrofa. Tupolew został sfotografowany na miejscu zdarzenia. Komisja zbada co się stało w silniku bo wał się nie obraca. Wg zeznań naocznych świadków tuż przed katastrofą słychać było trzask.

Przypominam o 16 w niedzielę Nadzwyczajne Walne Zebranie AMK.

A tu album zdjęć podsumowujący maj

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 28.05.2017

Na polu odbyły się zawody szybowców/motoszybowców rc. Jak z nazwy wynika były i szybowce i motoszybowce. Zawody tego typu staramy się tradycyjnie organizować w maju (jako że dni powiatu pabianickiego). Zawodnicy przyjechali z Łodzi, Zduńskiej Woli, Koluszek,Konstatynowa. Pogoda wyśmienita, chociaż wydaje się, że bezchmurne niebo i palące słońce znacznie wpłynęło na wyniki lotów szybowców, które startowały z holu skierowanego pod wiatr ale też prosto w słońce. No i wielu zawodnikom nie udało się właściwie wyholować modeli jako że moment wyczepiania na ogół był niewidoczny. Ale wszyscy mieli równe szanse. W obu konkurencjach zwyciężył Krzysztof Jasiński. Na 'podium' znaleźli sie także: Mieczysław Bartoszek, Hubert Podstawczyński,Wojciech Barys i Marcin Jasiński. Wyniki są w formacie pdf pod poniższymi linkami:
Wyniki motoszybowce
Wyniki szybowce
tutaj album ze zdjęciami

Dziękujemy zawodnikom, modelarzom, widzom za przybycie. Podziękowania także dla członków AMK, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 25.05.2017

Przez ostatnie dni trwały przygotowania do zawodów szybowców motoszybowców które odbędą się w niedzielę. Czyli oprócz lotów kosiliśmy pole. Na zdjęciu obok szybowiec Wojtka ląduje na świeżo wykoszonym pasie

Kliknij aby powiększyć
 21.05.2017

21 maja 2017 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze AMK. Obecnych było 17 członków. Skan protokołu jest pod tym linkiem. W skrócie:

1.Wysłuchano sprawozdania komisji rewizyjnej.
2.W jawnym głosowaniu przyjęto wniosek komisji o udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi
3.Zgłoszono kandydatów do zarządu i komisji
4.Zgłoszeni wyrazili zgodę
5.W jawnych głosowaniach przyjęto o skład zarządu i skład komisji
6.Członkowie komisji na posiedzeniu ustalili podział funkcji
7.Zarząd na posiedzeniu nie ustalił podziału funkcji. Wobec takigo stanu przewodniczący komisji złożył wniosek o zwołaniu nadzwyczajnego Walnego zebrania w przeciągu dwóch tygodni. Wstępnie na 4 czerwca 2017
Na tym zebranie się zakończyło.

 13.05.2017

Co prawda to już 11 maja doszło do awaryjnego (bo bez energii w akumulatorach) lądowania Beaufightera i uszkodzenia podwozia ale ponieważ nie zrobiłem zdjęcia właściwie nie miało sensu wstawianie notki na stronę.

A gdy w sobotę po 18 wracałem do domu to w zasadzie tylko o nowym motoszybowcu Wojtka mogłem napisać czyli coś nowego ale bez ulubionych przez Czytelników atrakcji.

Za to wieczorem zaczęły do mnie informacje mms spływać no i z nich mogę wnioskować że '13' jednak działa i kiedy jak kiedy ale trzynastego na ogół coś ciekawego się wydarzy.;-P.Zdjęcia obok. Dzięki dla autora/informatora :-)

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 07.05.2017

W sobotę Rysiu (jako, że w piątek się pozbawił leasingowanej Bellanci) oblatał nowego Piper CUB. Tutaj link do filmiku Pierwszy start -filmik

A że pogoda była dość dobra to i loża szyderców dość duża

Kliknij aby powiększyć
 01.05.2017

Aero Model Klub Pabianice zaprasza na otwarte zawody modeli szybowców/motoszybowców rc, które chcemy zorganizować 28 maja 2017r. Miejmy nadzieję, że wreszcie będzie pogoda, która umożliwi latanie no i przeprowadzenie zawodów. Regulamin jak w latach ubiegłych
Szybowce/motoszybowce na rcpabianice
Kontakt Prezes 603245952 lub do mnie 604288016

Zarząd AMK informuje o terminie statutowego zebrania sprawozdawczo-wyborczego na 21 maja 2017. Każdy członek klubu jest obowiązany do czynnego udziału. Ze względu na frekwencję organizujemy je na polu i w niedzielę aby jak najbardziej ułatwić każdemu możliwość uczestnictwa. Miejsce pole lotów. Termin I 21 maja 2017 godzina 16:00 Termin II 21 maja 2017 godzina 16:30. Kontakt Prezes 603245952 Kontakt sekretarz 604288016

 30.04.2017

Kwiecień w tym roku naprawdę był porażający pod względem pogody. Jeśłi kto lubi latać w warunkach miłych to praktycznie nie miał kiedy. Dlatego i album zdjęć z kwietnia zbyt wiele nie pokazuje. Wczoraj na chwilę się przejaśniło i kto miał bliżej to na pole także na chwilę zawitał

Kliknij aby powiększyć
 17.04.2017

Dyngus - lany poniedziałek 2017. Rano padał śnieg. Ale po południu pod wpływem perswazji Andy'ego na pole pojechałem i oblatałem naprawionego (po walkach w 2016 roku wymagał dość dużego remontu) MIG-a. Lata.

Ale ten remont to 'pikuś' w porównaniu z tym co z rozbitego Dazzlera uzyskał Andy. Zdjęcie obok

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 15.04.2017

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkiego dobrego dla Czytelnków tej strony.

A dla pamięci zapisuję, że to już siedem miesięcy z minimalnymi przerwami zimna, wiatru,deszczu itd itp. To na pewno dlatego, że tak się klimat wg mądrali ekologów ocieplił :-P. Może trzeba przestać tak zapobiegać temu ocieplaniu bo w końcu epoka lodowcowa nastanie.

Ponieważ się pojawiło zapotrzebowanie od członków AMK na możliwość pisania na forum STOWARZYSZENIA to możemy próbnie znowu włączyć rejestrację. Myślałem że każdy członek otrzyma ten sam login i hasło ale to znowu może być mylące jak kto zapomni się podpisać. Dlatego odblokowuję częściowo rejestrację. Od razu mówię, że o żadnym automatycznym rejestrowaniu nie ma mowy bo zbyt dużo uwagi musiałbym poświęcać na sprawdzanie czy na forum nie ma jakiś nielegalnych wpisów. Od członków AMK takich wpisów wiadomo nie będzie dlatego idea jest taka: Kto z członków AMK chce rejestruje swoje konto i powiadamia mnie najlepiej sms/e-mail że czeka na aktywację. Ja w miarę możliwości szybko aktywuję konto.

 10.04.2017

Po kilku dniach ciepłych kwiecień usiłuje wygonić nas z pola. Oczywiście zawody się zbliżają i trzeba bylo polatać. No i oblatać nową konstrukcję. Vickers Type 279 Venom APC 2.5ccm. śmigło Kavan 8x4. Masa 800g. Rozp. 87 cm.Konstukcja plany własne. Zrobiony z sosny , balsy, sklejki folii, profil NACA0015, .

Tu album z budowy Vickers Venom aricombat rc 1/12
Kliknij aby powiększyć
 02.04.2017

A drugiego kwietnia już było lepiej bo co najmniej dwa samoloty oblatane bez uszkodzeń. Zadowolenie od razu widać na obrazkach. Widać też skupienie przed lotem na drugim. Just4You z tego co wiem otrzymał nowe lepsze podwozie zwłaszcza tylne co spowodowało, że daje się po prostej wystartować. A drugi samolot akrobacyjny (oblotu nie widziałem ponoć dramatyczny) na szczęście oblatywał Zygmunt i obyło się bez katastrofy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 01.04.2017

Pierwszego kwietnia wiosna stanęła na wysokości zadania i można było nie tylko polatać, ale także na apel Rysia- pograbić co mamy na zdjęciu i próbować doprowadzić pole do stanu milszemu oku.

Ruch na polu i niebie był duży,no a to zazwyczaj skutkuje jakimiś uszkodzeniami co widać obok.

A najbardziej prima-aprilisowo zachował się Zygmunt bo po pierwsze pojawił sie na polu(sic), po drugie z dwoma modelami (sic) - bardzo szybkim modelem takim trochę motoszybowcem i starym IŁ-em. po trzecie startował bez ostrzegania innych co oczywiście jest ZNAKOMITYM KAWAŁEM dla latających w danym momencie i zgodne z naszymi ustaleniami z zebrania z 02-października 2016, a po czwarte utłukł IL-a w po kilku sekundach lotu co sprawiło, że już kawałów więcej nie robił.

A jako, że marzec się skończył to mały albumik tutaj

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 26.03.2017

A 26 marca znowu wprowadzono czas letni co jest uciążliwe dla ludzi pracujących od rana ale daje szansę na dłuższą zabawę na świeżym powietrzu, tylko że to nie zawsze dobrze dla modeli. No bo jak by się wcześniej ciemno zrobiło to Andrzej trzeciego lotu by nie robił, a jak by nie robił tego lotu to i modelu nowego nie musiałby teraz robić. Wniosek i tekst do paska w tv: z powodu wprowadzenia czasu letniego doszło do katastrofy ;-P.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 19.03.2017

Wiosna niby się zbliża ale tak jakoś opornie chociaż sądząc po wczorajszej sile wiatru to z 70 km/h. Ale parę razy udało nam się spotkać na polu co na zdjęciu dla pokrzepienia utrwalone zamieszczam

Kliknij aby powiększyć
 04.03.2017

No i marzec. Śnieg zniknął przynajmniej na razie. Prezes lata. A jak lata to był na polu, a jak był na polu to zrobił zdjęcia i wywiad z panami którzy akurat pracowali. Informacja jest taka, że właściciel podjął decyzję o wycince.Jego działka jego wola. Zmieni to zdaje się nam układ latania. Na razie wygląda to niezbyt ale wszystko ma być usunięte. A może wtedy plecami do słońca będzie można latać. Zobaczymy.

No a z Łasku zaproszenie na zawody modeli balonów.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 19.02.2017

Wiem, że tekst raz na miesiąc to trochę mało, żeby przyciągnąć czytelników ale tak naprawdę to nie bardzo było o czym pisać. Spadł śnieg, przyszedł mróz a to jak wiadomo nie za bardzo sprzyja zabawie w modelarstwo lotnicze na świeżym powietrzu. No, a że nikt nie chwali się ostatnio nowymi konstrukcjami to i cisza. Andrzej też zamiast robić dalej FW190to się grzeje przy piecu w warsztacie co na załączonym zdjęciu widać.

Zarząd przypomina że zmienił się rok i można by pomyśleć o składce członkowskiej 20zł na konto Aero Model Klub Pabianice : 78 1940 1076 3037 1000 0000 0000

Jak wiecie chcemy w tym roku zrobić zawody szybowców/motoszybowców w maju, w sierpniu mistrzostwa Polski Aircombat, a we wrześniu makiety/półmakiety więc nawet parę złoty może się przydać.

Kliknij aby powiększyć
 19.01.2017

Jedna sprawa to ogłoszenie/zaproszenie na zwaody halowe w Łasku. Plakat obok

Druga sprawa to wiadomość od jednego z kolegów ze zdjęciem obok. Zgodnie z Jego sugestią zamieszczam z pytaniem 'Zgadnijcie co to jest'. No sprawa też od kogo? Myślę, że jak poznacie samochód to odpowiedź na pytanie czyj samolot będzie łatwa. Wygląda na coś coś dużego.

No i bez zdjęcia. Otóż Prezes (jak zapowiadał na Wigilii) jutro (20 stycznia 2017) planuje o godzinie 12 loty dla upamiętnienia daty wyzwolenia Pabianic od okupacji hitlerowskiej. Ja na pewno nie dam rady być ale informację zgodnie z życzeniem w/w zamieszczam.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 08.01.2017

Na razie zima w pełni (24 mrozu) ale w warsztacie Andrzeja aż huczy od ognia w piecu i od przygotowań do nowego sezonu. Wiem bo byłem i zdjęć porobiłem że ho ho..

Zdjęcia z budowy FW190A. Warsztaty Andrzeja

Kliknij aby powiększyć
 06.01.2017

Loty w wigilię Świąt były nierealne ze względów pogodowych ale w Sylwestra owszem, zatem trochę pobalowaliśmy w powietrzu.

Dzięki Andy'emu mamy zdjęcia Zdjęcia z Sylwestra 2016 roku na polu

A Nowy Rok czyli Mieczysława , świętował na polu Prezes latając SPADEM.

No a dzisiaj jest Trzech Króli, mróz, śnieg i chyba nikomu do głowy nie wpadnie latanie rc, ale jak by co to chętnie to upamiętnimy zapisem ;-)

Kliknij aby powiększyć
 24.12.2016

No i Gwiazdka. Z tej okazji życzenia wszystkiego najlepszego dla Czytelników tej strony.

22 grudnia odbyła się Wigilia modelarska. Kto chciał/mógł ten przyszedł. Było nas dziesięciu. Podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie na ogół zdrowia i całych latających modeli. A ja zdjęcia żadniego nie zrobiłem i żadnego świadectwa obrazkowego tych miłych chwil nie ma.

Ale jako że jak jest wigilia i blisko koniec roku to się tak nastawiamy nostalgicznie to dwa albumy udostępiam publicznie
Jeden z podziwu -Mieczysław 'Prezes' Bartoszek i aricombat rc w latach 2004-2016
A drugi z narcyzmu 'Moje modele latające RC w latach 2003-2016'

 18.12.2016

Mamy efekt końcowy doszły zdjęcia z 9 grudnia 2016 UZUPEŁNIONY Album z odbudowy Ramblera

Kliknij aby powiększyć
 17.12.2016

Tak otrzymałem od Andrzeja zdjęcia z odbudowy Ramblera. Barkuje mi co prawda zdjęcia wykonawcy i gotowego produktu ale album zamieszczam dla zachęty dla innych i wzbudzenia przekonania że naprawdę nie zawsze trzeba rozbite modele palić... Album z odbudowy Ramblera

 06.12.2016

Zarząd AMK zaprasza na Wigilię Modelarską. Prezes zarezerwował lokal a my rezerwujemy czas w godzinach 18-20 w dniu 22 grudnia 2016. Restauracja 'Plejada' Tak jak w tamtym roku. Opłatek, herbata i pogadać( palić tam nie można :-P)

 03.12.2016

No to grudzień. W listopadzie kilka lotów było wykonanych ale ogólnie to bardzo nieprzychylna pogoda praktycznie zablokowała latanie. Mam informacje że ten i ów modelarz AMK coś tam buduje, czy odbudowuje ale zdjeć (że z opisami to już nawet nie wspomnę ) brak. Zatem nie bardzo jest co pokazać.

W Łasku natomiast odbędą się zawody modeli halowych a i jakiś konkurs się odbywa, zatem proszę się zapoznać z ogłoszeniami obok i tym dokumentem tutaj

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 11.11.2016

A jednak przestało padać i zarząd AMK na polu był i pokazy w ramach rajdu do niepodległości cztery samoloty wykonały

A tu album z Rajdu 2016

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 11.11.2016

Jest Święto Niepodległości ale pada mokry śnieg a to uniemożliwia latanie modelami rc. Dlatego raczej w domu należy poświętować i modele budować/ udoskonalać.

A tu album z kilkoma zdjęciami z października na polu

 06.11.2016

Zbliża się Święto Niepodległości i Prezes zaprasza 11-11 o godzinie 11 na pole celem odbycia pokazowych lotów i uczczenia tego dnia. No oczywiście jak listopadowa pogoda dopisze, bo Listopad także nie pozwala tym razem na zbyt wiele zabawy na/w powietrzu. Chociaż nowa wersja podwozia w Beufighterze(z nowym oznakowaniem) została przetestowana,

Kliknij aby powiększyć
 23.10.2016

A dzisiaj mimo marnych rokowań pogodowych trafiliśmy na ładny dzień. No i przy udziale zawodników ze Zduńskiej Woli, rozegrane zostały zawody półmakiet, Zwycięzcy na zdjęciu obok. A tu album z kilkoma zdjęciami Dzięki dla Norbiego i Andrzeja za sędziowanie, pilotom za loty ich modeli, a publiczności za tworzenie atmosfery :-).

Kliknij aby powiększyć
 16.10.2016

Pogoda nie dała nam szans i szybowce nie polatały. Zawody odwołane. Ale może za tydzień pólmakiety się uda.

 14.10.2016

W związku z pytaniami o zawody szybowców/motoszybowców no tak jak było napisane pomysł jest niedziela godzina 11 zacząć latać. Kto może i chce niech przyjeżdża. Im więcej nas będzie tym lepiej mówię i o zawodnikach i o pomocy w organizowaniu, sędziowaniu. Kosić nie trzeba. Jak pogoda będzie zła to zawsze można wrócić do domu. Ja będę ok 9:30-9:45.

 09.10.2016

Pogoda cały tydzień była niesprzyjająca wypoczynkowi na polu. Ostatni w miarę ciepły dzień ubiegła niedziela skutkowała takimi obrazkami jak obok.

Pisałem że regulaminy się pojawią ale tak naprawdę to regulamin półmakiet jest 'od zawsze' tutaj
Półmakiety na rcpabianice
A regulamin szybowców/motoszybowców taki sam jak maju
Szybowce/motoszybowce na rcpabianice

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 02.10.2016

Drugiego października odbyło się coroczne 'polowe' zebranie ustalające kto ma prawo korzystać z pola w najbliższym sezonie. Po za tym dla utrwalenia/przypomnienia
1.Obowiązkowe ubezpieczenie OC
2.Obowiązek przestrzegania kolejności startów
3.Obowiązek uruchamiania/regulacji/docierania silników po za strefą gdzie siedzą pozostali korzystający z pola

No i z inicjatywy Prezesa jest pomysł zrobienia zawodów
Za dwa tygodnie 16 października 2016 - otwarte zawody szybowców /motoszybowców rc
za trzy tygodnie 23 października 2016 - otwarte zawody półmakiet rc
Regulaminy się pojawią

Kliknij aby powiększyć
 30.09.2016

Wrzesień był pogodowo ładny. Trochę więcej zdjęć w albumie podsumowującym niż w sierpniu.

Kliknij aby powiększyć
 20.09.2016

Prezes wrócił szczęśliwie z akcji w Krakowie. Przywiózł zdjęcia to je w albumiku tutaj obejrzeć można

Kliknij aby powiększyć
 18.09.2016

Wiadomość z godziny 17:50. Prezes i Zygmunt byli w Krakowie na kończącej ten sezon akcji aircombat rc. Prezes zajął drugie miejsce i podsumował rok zdobyciem Pucharu Polski ACES 2016. Teraz jak mówi będzie świętował, a zdjęcia z akcji dostarczy jak wróci. Zygmunt miał wynik trochę gorszy ale zdaje się piąte miejsce w PP zajął,

 17.09.2016

Po pierwsze ZEBRANIE NA POLU tych którzy deklarują latanie w przyszłym roku - w niedzielę o 12:00 na polu 02-10-2016 (drugiego października 2016)

Po 16 dniach września pogoda zdaje się zmieniać na jesienną. Mimo niesprzyjajacych warunków przetestowany (z sukcesem) został prototyp urządzenia zrzucającego torpedy z Beaufighter'a.

A i kolega Andrzej dokonał swojego pierwszego lotu przy silnym wietrze co dało mu satysfakcję, radość, pewność siebie, zadowolenie, poprawiło humor itp. itd.... W związku z tym zamieszczam też(chociaż z innego dnia) zdjęcie jego i modelu którym tego 'wyczynu' dokonał.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 11.09.2016

O tylko jeden apel a od razu 'kierownik' Norbi także zamówił sobie fotkę z samolotem przed sobą. No to zamieszczam

A że to niedziela była, pogoda piękna to nie było łatwo dopchać się do startu bo dużo modelarzy z zamiarem nie tylko posiedzenia w loży szyderców ale latania się pojawiło. Ogólnie wygląda na to, że będziemy musieli jakiś konkretny czas jaki 'wypada' latać przy dużej ilości chętnych ,ustalić nie wiem np. 7- 10 minut. Ale to takie moje przemyślenie niekoniecznie mądre. No bo jako że dwa modele przytaszczyłem i jeszcze nie chcę czasie lotu mieć towarzystwa w powietrzu to i marudzę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 10.09.2016

No na polu dzieje się dużo, z tym, że ja niekoniecznie mam czym dokumentować bo rzadziej bywam. Tym razem jako, że Rysiu po przełamaniu lipcowo/sierpniowego niefartu - teraz nadrabia w powietrzu stracone godziny - to Wojtek zdołał go sfotografować - w bardzo ciekawy sposób no i te zdjęcia z zachętą dla innych aby też takie zrobili sobie zamieszczam

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 01.09.2016

Niezbyt przychylny dla nas pogodowo sierpień na polu podsumowuje ten album

Wrzesień za to przywitał nas ładnie. A że był też kawałek wolnego czasu to oblatałem nowy model myśliwca Beaufighter'a. Zestaw (KIT) był produkowany przez HVP -model.cz. Skrzydła stryropianowe kryte balsą, laminatowy kadłub, stateczniki balsowe i elementy masek, gondol z ABS. Mój model ma chowane podwozie co wymagało przeróbki zestawu i znacznie wydłużyło czas wykonania. Dwa elektryczne silniki EMAX GT 2812/08. Śmigła małe jak dla tych motorów 8x6 wystarczają dla pewnego startu. Zasilanie jeden akumulator 2700mAh. Masa gotowego do lotu z akumulatorami mniej niż 1900g.

A że dni coraz krótsze będą to moda na oświetlenie sie pojawia zdjęcie świecącego modelu Andrzeja obok

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 23.08.2016

Żeby nie było, że się nic nie dzieje to uprzejmie informuję, że pogoda nienajlepsza, a jak jest pogoda to pilnych spraw się pojawia na przekór dużo, tak że nie bardzo mam informacje z pola

Nowe kolejne modele w sierpniu to te obok na zdjęciu.

A w niedzielę członkowie AMK brali udział w zawodach motoszybowców/szybowców rc w Bełchatowie. Z tego co wiem pogoda nie pozwoliła rozegrać zawodów do końca. Zdjęcia widziałem na stronie Bełchatowa

Link do strony Bełchatowa

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 14.08.2016

Mietek, Zygmunt, Przemek i ja wzięliśmy udział w akcji aircombat rc w Pasterniku. Były to Mistrzostwa Polski w obu klasach czyli 1/8 i 1/12. Z nas czterech tylko Prezes startował w obu kategoriach. No i w obu wywalczył tytuł Mistrza Polski 2016.
Gratulacje.

Ja do finału trafiłem raczej przypadkiem jako że kliku dobrych zawodników nie mogło brać udziału w drugim dniu zawodów z powodu strat, obowiązków lub 'zdrowia' i nie latali 5 -tej rundy. A ja miałem rezerwową ,oblataną w ostatniej chwili w piątek wieczorem Aircobrę -co dało 6 miejsce.
Album ze zdjęciami

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 06.08.2016

Niedawno pisałem o dwóch ale teraz Przemek przywozi już po trzy samoloty. Zdążył nimi wszystkimi polatać i każdym z nich spowodować nasze 'zainteresowanie' czyli przesunięcie w miejsca bardziej bezpieczne

A i Piotrkowi przypomniało się o modelarstwie lotniczym - na dowód zdjęcie obok.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 05.08.2016

No znowu jestem na bakier jeśli chodzi o aktualność strony. A mam kilka informacji
Rysiek z Łasku przesłał linki do albumów z:
Oblotu modelu samolotu AN2 (Model Maćka ; zdjęcia RADEK)
Loty Esbacha

W tym tygodniu odbywały się w Niemczech Mistrzostwa Europy modeli akrobacyjnych F3A. Godne odnotowania przede wszystkim dlatego że bierze w nich udział z powodzeniem 'nasz' (bo członek AMK) Janek.

A na polu lipiec podsumowujemy tym albumem

 28.07.2016

A Przemek dokonał jakiejś niebywałej transakcji na Allegro czy czymś,tam no i ma dużo nowych zabawek. Popołudniowe ulewy, burze i inne atrakcje pogodowe nie ułatwiają jednak życia i nie za bardzo jest się kiedy bawić. Ale są 'okna pogodowe' no i wtedy nawet po dwa samoloty przywozi.

Kliknij aby powiększyć
 26.07.2016

W przerwach między burzami Prezes szykuje nowe samoloty na mistrzostwa Polski ACES które mają się odbyć w sierpniu. Na zdjęciu obok nowy IL10.

A dla pamięci - dwa dni temu w niedzielę kolejne dwa modele spadły w tym jeden Rysia co go stawia zdaje się na czołowym miejscu w tym roku jeśłi chodzi o ilość strat, a na pierwszym w lipcu. Brak do momentu publikacji jakiejś innej dokumentacji zdjęciowej po za tym jedynym obok

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 22.07.2016

No to na dzień 22 lipca 2016 (niegdyś święto) możemy odnotować:

Rozbity model MIchała. Nagle z dużej zupełnie bezpiecznej wysokości skierował się w samobójczym locie ku ziemi no i zakończył lot i raczej żywot wbity przyzwoicie w ziemię.

Model Wojtka za to nie chciał wrócić na ziemię i wylądował na wysokim drzewie, sprytnie wpadając tak między gałęzie żeby jak najwięcej kłopotu pilotowi sprawić. Długo nie dawał za wygraną ale w końcu przegrał z naszą wytrwałością i go odzyskaliśmy.

Nowiutki EDGE Rysia podczas pierwszego lotu schował się za jednym drzewem tak żeby go nie było widać, potem w kolejne wpadł, i w ten sposób całkowicie, dokumentnie i niezaprzeczalnie się unicestwił

Pozostałe przy życiu modele chcieli zniszczyć ogarnięci szaleństwem sami modelarze ale te na odwrót jakoś wymigiwały sie od uszkodzeń. No było ciekawie

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 21.07.2016

Informacja o zawodach od modelarzy z Bełchatowa

Sekcja Paralotniowa TSiR Jupiter zaprasza na zawody modeli szybowców i motoszybowców 21 sierpnia. Informujemy że impreza jak i w tamtym roku odbędzie się w Kobyłkach, około 15 km od Bełchatowa w stronę Piotrkowa Trybunalskiego.
Więcej informacji na temat zawodów zamieścimy po 10 sierpnia.

 13.07.2016

Po pierwsze dla pamięci - pogoda w lipcu nas nie rozpieszcza zupełnie. Mimo to od czasu do czasu jest okno pogodowe no i wtedy dzieje się zazwyczaj dużo

No i działo się dużo pod moją nieobecność, jednak większość 'czynów' kolegów została utajniona, a i brak zdjęć także utrudnia prowadzenie dokumentacji.
IL-2 na zdjęciu obok był poszukiwany cztery dni - sie znalazł, dzięki lotom z kamerą.
Drugi obrazek przedstawia model po celnym wleceniu w duże drzewo.

No i dla przypomnienia - każdy używany silnik spalinowy - musi mieć skuteczny tłumik- skuteczny czyli najpewniej oryginalny, fabryczny będzie działał poprawnie i będzie spełniał swoje zadanie i będzie nam wszystkim przyjemniej. Tak samo przypominam o OC.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 04.07.2016

Akcja aircombat rc w Zegrzu Pomorskim zakończona. Na koniec całkiem luźnych zawodów przyszła burza i nas wygoniła z lotniska, tak że nie mam zdjęć z rozdawania dyplomów. W każdym razie Mieczysław 'Prezes' Bartoszek pierwsze miejsce - bez strat. A ja siódme. Sagittario poległ, a gdyby nie podwójne popychacze i dźwignie na sterze wysokości w MIG-u to i jego by nie było.
Albumik z kilkoma zdjęciami

Kliknij aby powiększyć
 30.06.2016

Ostatni dzień czerwca. Burza, mecz Polska - Portugalia 1/4 finału EURO 2016.
Album ze zdjęciami z czerwca
A my z Prezesem jutro na akcję aircombat rc w Zegrzu Pomorskim

Kliknij aby powiększyć
 28.06.2016

Koniec czerwca raczej burzowy. Na szczęście było kilka popołudni, kiedy nowe modele mogły się prezentować. Na zdjęciu obok nowy model Rysia.

Kliknij aby powiększyć
 19.06.2016

Niedziela to prezentacja najnowszej skrzynki startowej Przemka. Na wysoki połysk. Wzbudziła ogromne zainteresowanie, entuzjazm, podziw, pożądanie i zazdrość kolegów -dopóki nie próbowali jej podnieść.

Podobne zainteresowanie wzbudził nowiutki motoszybowiec zdaje się o nazwie Challenger. Nabywca (na zdjęciu obok) dał oblatać model Prezesowi, a następnie sam chwilę polatał. Model napędzany jest mocnym 400 W silnikiem Mega.

No i jeszcze dla zapamiętania -moja RWD5-bis - po wielu latach (prawie pięciu) otrzymała nowy czterotaktowy silnik 5ccm zamiast 2 taktowego OS-MAX46 no i lata bardziej realistycznie chociaż mam nadzieję zmiana śmigła na APC spowoduje pewniejszy start (krótszy) i szybsze wznoszenie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 18.06.2016

W sobotę byliśmy świadkami utylizacji IL-a2, którego odbiornik stracił zasilanie. Dużo dymu, zdjęć nie mam zatem wpis taki krótki

 15.06.2016

Tak pogoda nas nie rozpieszcza, bo popołudniami na ogół pojawia się wiatr i deszcz. Dlatego nowa 'ekonomiczna', konstrukcja Wojtka czeka na lepszą aurę.

Kliknij aby powiększyć
 12.06.2016

Szerszeń, Prezes i ja byliśmy w niedzielę na aircombatowej akcji w Płocku. Zygmunt i Mietek weszli do finału. Ja zakończyłem na 11 miejscu. Straty mój 'Spitfull' bez skrzydła. Co ciekawe zderzenie nastąpiło w ostatnich 5 sekundach walki.

Los sprawił, że w jednej z rund , kilka minut przed końcem walki, pozostały na niebie jedynie samoloty Prezesa i Zygmunta, co umożliwiło im stoczenie długo zapowiadanego pojedynku na śrmierć i życie. Raz atakował jeden, za chwilę drugi, mimo że obaj piloci latali z pełnym zaangażowaniem - pojedynek pozostał nierozstrzygnięty,a samoloty całe wróciły do bazy.

Album Albumik zdjęć.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 11.06.2016

Tym razem całkiem spory dołek na środku pasa zapewnił model Rysia, gdy nagle w locie urwało się jedno skrzydło. Widzowie, mimo iż lot modelu stał się nagle pasjonujący , z niecierpliwością czekali na jego koniec, raczej nie czując się bezstresowo

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 07.06.2016

Ktoś zostawił krzesło na zawodach. Do odbioru u Czarka.

Kliknij aby powiększyć
 05.06.2016

Zawody szyybowców/ motoszybowców rc zostały rozegrane w niedzielę. Wielkie podziękowania dla tych zawodników, którym się chciało przyjechać i rywalizować. W konkurencji motoszybowców startowało 14 zawodników, a szybowcach 10. Razem było 15. Pogoda dla widzów na pewno dobra,natomiast podmuchy wiatru powodowały że niektóre szybowce spadły o wiele szybciej niż chcieli piloci. Dwie kolejki motoszybowców przebiegły sprawnie. Gorzej było z szybowcami, kiedy posłuszeństwa odmawiał gumowy hol.

Album Albumik zdjęć.

Zwycięzcy z obu klas na zdjęciu obok. Nie mam elektronicznej formy wyników więc będą tutaj jak je wpiszę.

Kliknij aby powiększyć
 04.06.2016

W piątek szybowcem a w sobotę modelem trochę przypominającym IL-a2 była zrobiona kolejna dziura w ziemi.

Wellingtonem dziury w ziemi bombami nie zrobiłem bo się zaklinowały w luku. A za to podczas lądowania złamała się aluminiowa goleń no i będzie remont.

Na zdjęciu oględzin miejsca złamania- dokonuje Grześ, który nowego szybowca na pole przyniósł - zdjęcie obok. Szybowiec na razie bez haka holowniczego - loty z ręki odbywał.

Album zdjęć z maja

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 03.06.2016

W piątek najpierw zaskoczył nas swoim samolotem Norbi. No bo tak - latać umie, szybowca ma doskonałego to po co mu coś takiego jak na zdjęciu obok :-O. No ale model nowy to dokumentujemy

A potem zaskoczyli nas Przemek i jego szybowiec jak nagle zaczęli pionowy lot w kierunku ziemi to go zakończyli efektownym trzaskiem robiąc także przyzwoitą dziurę. Przyczną - urwane kable akku- regulator. A skrzydło rozpadło się już po kilkudziesięciu metrach nurkowania.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 29.05.2016

Od naszego (w sensie AMK -Pabianice) akrobaciarza Janka mamy informację o kolejnych zawodach F3A , w których brał udział.Z tego co napisał miał nawet kibiców z Pabianic.Zdjęcia jakie otrzymałem dołączyłem do poprzedniego albumu F3A 2016

A na polu pochmurno ale bez specjalnego wiatru i ciepło co skutkowało wieloma lotami różnorodnych modeli. Aircombat, szybowce, półmakiety ;-)

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 28.05.2016

Jako że zbliżają się zawody szybowców/motoszybowców rc to coraz więcej modelarzy przypomina sobie o posiadaniu jakiegoś, uzdatnia je do lotu i przeprowadza próby. A zdjęcie nowej konstrukcji Przemka w locie obok.

Kliknij aby powiększyć
 23.05.2016

Dzisiaj, doszło do awaryjnego lądowania bombowca TU-2. Po wykonaniu misji, zrzuceniu (co prawda - niezbyt celnym) bomb produkcji Rysia - okazało się że jedna z goleni podwozia pozostaje zablokowana mimo wielokrotnych prób otworzenia. Pilot postanowił lądować ze schowanym podwoziem. Uszkodzona chłodnica oleju na zdjęciu.

A tak dla informacji poważniejszej:
Tak jak kiedyś pisałem jakość mechanizmów chowania podwozia MSP0-9090 jest mierna. I nie chodzi mi tu o wytrzymałość ale o niezawodniość otwierania i zamykania.Od nowości -prosto ze sklepu -jeszcze nawet nie były zamontowane w modelu potrafiły się blokować w skrajnych położeniach. Im mocniejsze były baterie tym częstsze blokowanie. Jest to spowodowane złym działaniem krańcówek. Nie ma tam żadnej sensownej regulacji ustawienia punktu zadziałania.Odradzam zakup tych serw.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 22.05.2016

Ciepła niedziela spowodowała wypełnienie loży szyderców i parkingu na max. Na to wszystko trafiłem z moim strategicznym bombowcem gotowym do wykonania lotu bojowego Pierwszy lot to cała loża zachęcała aby wykonać jak najszybciej no bo każdy jakiejś atrakcji oczekiwał. Poprawny start, niewidoczne bombardowanie no i przyzwoite lądowanie, tak zniechęciło obserwatorów, że o dopchnięciu się do drugiego lotu można było pomarzyć. Żeby nie było, że złośliwie, ale gdy wreszcie Wellington ruszył do drugiej misji to skierował się prosto na loże i trochę trwało zanim wrócił na pas. Spowodowało to znaczny wzrost zainteresowania lotem.:-)

Zdjęcia dzięki Rysiowi

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 20.05.2016

Do wieczora wydawało się, że model dwupłatowego Ulitmate - Norbiego będzie jedynym tematem do odnotowania - jako, że model rzadko na polu bywa a i ładny i taki szybko akrobacyjny bo motor potężny jak na taki samolocik. 8.5ccm dwusuw to w modelu na rozmiary praktycznie takim samym jak używamy w aircombat IWW (max 5ccm 4T) musi skutkować nadmiarem mocy. (a i nitra Norbi nie żałował :-P).

No ale ok 20.15 pojawił się 'Mad Pisar' z oczywiście niewykończonym, ale podobno szykowanym do walki 'modelem' IL2. Po kolejnym,wspaniałym pokazie tankowania paliwa, księżyc w pełni odbijał się w srebrnym pokryciu Sturmovika gdy wystartował do pierwszego lotu i po 1-2 minutowym locie udanie wylądował.A potem zabrali Przemkowi grzałkę do świecy i był raczej spokój :-P

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 15.05.2016

14 mieliśmy być z Prezesem na akcji aircombatowej w Wincentowie ale - tzw. 'zimna Zośka' i inni ogrodnicy zapewnili deszcz i zawody zostały odwołane. A obok zdjęcie dokumentujące działanie praw Murphego. Jeden kamień no i skrzydło o ten kamień uszkodzone. A przecież pole taaakie duże.

Kliknij aby powiększyć
 10.05.2016

10 maja ok 19:30 został oblatany mój nowy Wellington. Pierwszy raz był na polu 9 maja ale z powodu błędu ustawianiu wyłaczania silników nie zdążyłem przed zmrokiem oblatać. Może to dobrze bo następnego dnia wieczór był prawie bezwietrzny i ciepły. Model jest napędzany dwoma silnikami OS-MAX 15LA. Śmigła czarne KAVAN 8x4. Rozpiętość 168cm. Skala ok 1/16. Masa gotowego do lotu bez paliwa ok. 2150g.Zbiorniki 2x110ml. Model ma chowane podwozie i otwierane/sterowan drzwi bombowe. Obrotowe wieżyczki strzeleckie nie są sterowane. Pierwszy lot. Po bardzo przyzwoitym starcie i łagodnym wznoszeniu bez mojego udziału, wymagał dużego przetrymowania na wysokości w dół. Wtedy przestał się wznosić.Nie schowałem podwozia dlatego mam pewien niedosyt. Lądowanie w sumie dość proste. Poprawić trzeba odłażącą folię.Było za późno na kolejne loty.

250 godzin pracy
Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 09.05.2016

A nasz kolega Janek udziela się aktywnie w akrobacji rc i przysłał taką notkę

W ostatni weekend kwietnia odbyły się zawody w Czechach, 20 km od Pardubic. Polskę reprezentowało dwóch zawodników, Jacek Szczepaniak oraz ja. Przyjechaliśmy na miejsce dzień wcześniej zapoznać się z lotniskiem. Ich lotnisko jest przepiękne, jak widać na panoramie.Położone na lekkiej górce, bez przeszkód terenowych w pobliżu. Powodowało to absolutny brak turbulencji w powietrzu, nie do pomyślenia w miejscy, gdzie ja trenuję. Zawody zorganizowane bardzo dobrze, z użyciem elektronicznego systemu zapisywania ocen, dzięki niemu nie ma potrzeby zatrudniać sekretarzy ani obsługi komputerowej, wszystko działo się automatycznie. Zawody przebiegły bez problemów, wyniki mogły być lepsze, ale ostatni nie byłem i to się liczy! Powrót z lekkimi przygodami, sklejony na poxipol i taśmę izolacyjną przewód paliwowy dał radę i wróciliśmy szczęśliwie do domu. Resztę widać na zdjęciach.

Tydzień później odbyły się zawody w Siedliskach pod Rzeszowem.Tym razem pogoda nas nie rozpieszczała, mocny porywisty wiatr utrudniał mocno latanie wedle życzeń pilota. Rozegrane 3 kolejki F3A i 3 kolejki F3A-klub beż żadnych strat w sprzęcie ani w ludziach ;) Tym razem osiągnięty wynik dużo lepszy, dający nadzieję na przyszłość. Lotnisko RKML w Siedliskach ma krzyżujące się pasy startowe co bardzo ułatwia życie przy mocnym bocznym względem strefy lotów wietrze. Super impreza, bardzo dobry catering, grill i dobry humor.

Następny przystanek Warszawa 28.05.2016, zapraszam do startu w klubie, będzie sporo zawodników z przeróżnymi modelami. Program jest prosty, do nauki w kilka dni, a zabawa na zawodach świetna. Pozdrawiam, Janek G.

Janek przysłął również zdjęcia ktore publikuję tutaj w albumie

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 08.05.2016

Niedziela, pogoda od południa skutecznie aż do wieczora odstraszała. Ale co wytrwalsi przeczekali deszcz na polu, a co bardziej 'z cukru' przyjechali po deszczu. Ale opłaciło się bo udany oblot nowego szybowca Adama można odnotować.

Kliknij aby powiększyć
 07.05.2016

Pole dzięki inicjatywie Czarka i Michała wykoszone, a w ich 'garażu' coraz to nowe samoloty - zdjęcie obok.

Przez te kilka dni pogoda dopisywała więc lotów więcej i wskutek tego więcej samolotów jakoś inaczej zaczęło wyglądać a i na okolicznych drzewach częsciej je spotkać można.

No i umieszczam komunikat o zbliżających się zawodach szybowców/motoszybowców rc. Regulamin taki sam jak w ubiegłym roku.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 03.05.2016

Mimo burzowej pogody Prezes kończył przygotowania Nakaimy do akcji aircombat rc w Wincentowie, a właściwie to jak mówi do defilady zwycięstwa. I tak, jak na horyzoncie widać ciemne chmury, to czarne zbierają się nad bunkrem aircombatowej eskadry Mad Dogs.

Kliknij aby powiększyć
 02.05.2016

Norbi uzdatniał do latania FPP swoje skrzydło. Dobrze że dość wytrzymałe na upadki bo elektronika środek ciężkości zmieniła i kilka startów ciekawych było.

Kliknij aby powiększyć
 01.05.2016

A święto pracy czyli 1 maja uczciliśmy pracą. Zasypywanie dołów na pasie startowym przebiegało w wesołej atmosferze. Pies (zdjęcie obok) uczestniczył raczej jako obserwator

Kliknij aby powiększyć
 30.04.2016

Prawdę mówiąc wstawiony właśnie album z kwietnia nie oddaje brutalnej prawdy jakej świadkiem było pole, ale niestety nie posiadam dokumentacji z widowisokowych podobno kraks wielu modeli. Z trudem uzyskane zdjęcia i zgoda na publikację rozbitego Mustanga są jedynym dowodem, że zabawa na polu nie zmieniła się i nadal dostarcza atrakcji widzom. No może w maju będzie cieplej i częściej się coś da napisać.

Kliknij aby powiększyć
 03.04.2016

A ponieważ Adam podesłał mi link z oblotu to umieszczam tutaj.

No i kilka uzupełnionych linków albumów na stronie ze zdjęciami .

 02.04.2016

A dzisiaj został oblatany (po uprzednim docieraniu nowego motorka ASP .15) MIG--3U- D04. Przeznaczenie modelu, co widać po dołączonej taśmie, to udział w zawodach aircombat rc 1/12.Ten dopisek D04 dlatego że miał większą rozpiętość od MIG-a 3U do 11,14m co w skali 1/12 daje 923cm a jeszcze 5% to 97 cm i tyle ma ten model. Masa gotowego do lotu(bez paliwa) niecałe 870g. Pierwszy lot ze śmigłem żółty Kavan 8x4 i rycynowym 80/20 paliwie.

Kliknij aby powiększyć
 28.03.2016

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych czyli wolny czas, wiosna no a i pogoda się zlitowała i można było ten dzień na polu także spędzić. Zatem polataliśmy. Prezes w południe jak zwykle bombowce do aircombatowych akcji szykował. A po południu najciekawszy był oczywiście Tucano Przemka. Po 'szybkich' -( zwyczajowych) :-P poprawkach w warunkach polowych, benzynowej instalacji paliwowej, w/w pilot emocjonujące loty wykonał i chociaż schowany pod drzewem to oczywiście podziwiałem i o udanych lądowaniach niniejszym także mogę napisać.

Kliknij aby powiększyć
 18.03.2016

No aż nieładnie ale w zasadzie przez miesiąc tak niewiele miałem informacji że coś się dzieje w naszym modelarskim świecie, że nie było sensowne pisać. Tym razem mam od Janka taki link gdzie na zdjęciach trochę pokazuje że nie traci czasu na oglądanie TV. Z tego co wiem to także cały czas lata akrobatami.

Kliknij aby powiększyć
 14.02.2016

Jak by kto był ciekawy jak przebiega budowa nowego strategicznego bombowca to to może tu kliknąć i obejrzeć. W każdym razie na Walentynki 2016 to wygląda tak jak na zdjęciu obok

Kliknij aby powiększyć
 06.02.2016

Do tej pory miałem w tym roku meldunki od Prezesa o lotach w każdych warunkach pogodowych w ramach przygotowań do aircombatowych akcji jakie nas czekają.

A bardziej przyjazna pogoda w pierwszą sobotę lutego (może dlatego, że to ostatnia sobota karnawału) zachęciła więcej osób do zabawy na polu. Zatem trochę polataliśmy, a Przemek docierał swój nowy zabytkowy nabytek : OS MAX .15. Produkcja lata 70 ubiegłego wieku :-P.

Kliknij aby powiększyć
 22.01.2016

Zaproszenie na zawody z Łasku. A po za tym zdaje się tylko czas na robienie samolotów bo i śnieg i lekki mróz- to tak ku pamięci.

Kliknij aby powiększyć
 11.01.2016

A od Mirona mamy taki link i krótki opis po polsku:

.... zobacz, co może się wydarzyć przy ładowaniu akumulatorów LiPo. W Szwajcarii niedaleko nas 21.12.2015 roku spłonęło kilka zabytkowych budynków na starówce tej miejscowości. LiPos były ładowane w mieszkaniu na piętrze. W czasie pożaru zostały lekko ranne 3 osoby, a 30 osób bez dachu nad głową. ...

 09.01.2016

Nowy Rok zaczął się niestety od mrozu no i w zasadzie można zapomnieć o lataniu. Trzeba zatem ten czas wykorzystać na budowę nowych bombowców :-P. Na razie tylko zdjęcie planu, ale album mam nadzieje się też niedługo pojawi.

Kliknij aby powiększyć
 29.12.2015

Pod koniec roku mimo zimna Adam wybrał się ze swoim nowym nabytkiem na pole Tu taj dokument

 24.12.2015 cd

Piękna pogoda umożliwiła nam, zgodnie z zapowiedziami na "wigilii modelarskiej", około południa w Wigilię spotkanie na polu i stoczenie bitwy zapewniającej spokojne święta.
Japoński KI64 zaatakował znienacka, zdradliwie i bez pardonu,rycząc przewymiarowanym motorem, napędzanego nowoczesnym silnikiem amerykańskiego Corsaira jakby to 1941 rok był. Ale doskonałe wyszkolenie pilota z granatowego samolotu zapewniło mu uniknięcie strat, całkowitą ochronę i zwycięski powrót do bazy.

Z tego co wiem potem jeszcze patrolowały niebo samoloty 'Prezesa'

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 24.12.2015

!!UWAGA WJAZD NA POLE JEST PRZEKOPANY!!

We wtorek odbyła się wigilia modelarska. Przyszło nas kilkunastu. Rozmowy rózne i na tematy modelarskie i niekoniecznie 'modelowe' się odbyły.
Jako choinka służył mój nowy model do rc aircombatu MIG 3-U. (2.5ccm 830g gotowy do lotu bez paliwa.) Gwiazdki miał - czerwone a bombek nie było. Był za to dzięki Prezesowi opłatek, którym się na koniec podzieliliśmy składając nawzajem świąteczno noworoczne życzenia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego życzymy czytelnikom tej strony.

!!UWAGA WJAZD NA POLE JEST PRZEKOPANY!!

Kliknij aby powiększyć
 23.12.2015

!!UWAGA WJAZD NA POLE JEST PRZEKOPANY!!

 19.12.2015

Grudzień w drugiej połowie coraz cieplejszy. (Znowu to ocieplanie klimatu). A że akurat w południe miałem możliwość podjechania na pole to zobaczyłem taki obrazek jak na zdjęciu obok. Smutne.

Jednocześnie zarząd AMK przypomina o uchwale o składkach członkowskich - 20 zł /rok na konto. Dane konta AMK jest tutaj dane/konto Aero Model Klub Pabianice

Kliknij aby powiększyć
 30.11.2015

Koniec listopada. Zdjęć oprócz tego obok z listopada nie mam. A to obok to nowa zabawka Adama, którą pewnie będzie sie naprawdę bawił dopiero na wiosnę.Chociaż jak widać na tym filmie silnik docierał zdaje się na polu. No ale oblatywanie Spit'a zostawiłbym jednak na lepsze temperaturowo dni.

No i oczywiście Prezes melduje dość często o kolejnych 'syberyjskich' lotach.

Kliknij aby powiększyć
 22.11.2015

No niestety. Po dwóch może trzech dniach ładnej pogody w listopadzie zaczęły się opady, wiatr i skończyła się zabawa na polu,przynajmniej dla tych mniej odpornych na zimno. Jest czas na budowę nowych i przygotowanie się do nowego sezonu. Ten sezon chcemy zamknąć spotkaniem - jak co roku- zwanym wigilią modelarską. Rezerwujemy czas w godzinach 18-20 w dniu 22 grudnia 2015. Restauracja 'Plejada' (uwaga na mapce punkt wskazuje pływalnie, ale obok trochę w prawo jest pokazana też restauracja). Tak jak w tamtym roku tyle że nie robimy formalnego zebrania statutowgo przy okazji zatem od razu będzie można przełamać się opłatkiem,złożyć życzenia, pogadać.

A jest też do przeczytania i przemyślenia ważny tekst(pdf) który otrzymałem od Norbiego . Część obok na obrazku

Kliknij aby powiększyć
 31.10.2015

Koniec października uraczył nas słoneczną pogodą co umożliwiło:
Adamowi - oblot EXCELA. No i dzięki uprzejmości Adama mamy także link do filmu z późniejszych lotów. Jak widać zrobiony 'samoobsługowo'. Ciekawy pomysł na dokumentowanie.
No i bez dokumentacji ale z osobistego wywiadu - TUCANO - już w piachu. Tak dlatego na zdjęciu obok Przemek z innym modelem .Podstawka pod model ta sama :-P

Albumik z października
Kliknij aby powiększyć
 25.10.2015

Wróciliśmy z Prezesem z akcji aircombat rc w Pasterniku. Był to memoriał Piotrka MIszczyka. Piękna pogoda na pewno wpłynęła na dobre nastroje walczących. Prezes wszedł do finału, zakończyłem na 12 miejscu. Samoloty całe. Pewnie więcej informacji będzie na forum aircobatowym.

Tu albumik zdjęć

Kliknij aby powiększyć
 18.10.2015

A tu mamy skrzynkę/podstawkę produkcji Przemka służącą do transportu i pomocną przy obsłudze jego nowego modelu. Należy zwrócić uwagę na ilość nalepek (reklamówek). Apel, jak by kto miał jaką nalepkę zbędną, to trzeba Przemkowi tę skrzynkę upiększyć i pooblepiać.

Kliknij aby powiększyć
 17.10.2015

Mimo zimna Przemek wykonał pierwszy lot swoim nowym nabytkiem już 11 października. W poniedziałek spadł śnieg. Kolejne 'atmosferyczne wybryki' nie powstrzymały jednak naszego stęsknionego za pobytem na polu kolegi i w tygodniu otrzymywałem regularne informacje o kolejnych lotach napędzanego benzyną Tucano. A to zrobił beczkę, a to wylądował na drzewie, a to nie ma podwozia, ale ogólnie model żyje i dostarcza pilotowi (i nie tylko) emocji a o to chodzi.

Kliknij aby powiększyć
 10.10.2015

No i już zimno. Co prawda jeszcze słonecznie ale zimowy wiatr. Na polu mimo to aż dwa nowe modele. Jeden Adama, a drugi Przemka. Przemek benzynowy motor do tego zdaje się TUCANA wstawił. Lot ze względu na niedokończone wyposażenie w serwa się nieodbył ale będzie ciekawie.Zdjęcia nowych nabytków obok.

A bombowiec pole zbombardował i o dziwo podwozie przy lądowaniu ocalił co albo świadczy o lepszych śrubkach albo lepszym lądowaniu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 06.10.2015

Pogoda nadal dobra ale ze względu na krótki dzień, trudno zdążyć polatać. Grzesiu zdążył a zdjęcia dokumentujące dzięki Rysiowi posiadam.

Kliknij aby powiększyć
 04.10.2015

Odbyło się zebranie na polu. Jak wiadomo jest ono ważne dla ustalenia kto ma prawo korzystać z pola w następnym sezonie. 18 modelarzy zadeklarowało się podczas zebrania a wieczorem lista powiększyła o Damiana. Lista do wglądu u mnie.

Rano zebranie a popołudniu loty bo pogoda piękna. Dużo modeli ale raczej nic nowego. A bombowcem znowu źle wylądowałem. Mocowanie kół znowu do naprawy tym razem przegwintuję na 4mm. A dla młodzieży, że średni bombowiec w latach 40 ubiegłego wieku, większy był od dużego myśliwca to takie urocze zdjęcie obok. Oba w skali 1/12.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 30.09.2015

A na koniec września został oblatany taki mój nowy myśliwiec Supermarine Spitful. Przygotowywany jest do użycia w akcji aircombat Memoriał Piotra :Miszcza: Miszczyka 24.10.2015 Pasternik.

Pomalowany laminatowy kadłub ze statecznikami i kabiną wykonany był w warsztatach eskadry Północny Grom. Skrzydła stryropian kryty balsą moja produkcja. Napęd wysłużony w wielu bitwach ASP .15. Śmigło MA 8x4. Masa bez paliwa 940g. Ale ma dość dużą powierzchnię jak na 2.5ccm i chyba dzięki temu start i lądowanie przyzwoite.

No i tradycyjny albumik na koniec miesiąca mało interesujący bo zdjęć żadnych, oprócz swoich, nie mam

Kliknij aby powiększyć
 25.09.2015

UWAGA podana data 3.10 była omyłkowa zebranie jest w niedzielę 4.10.2015 pole godzina 12:00

No i link do pisma z Sądu odnośnie że dokonano zmian we wpisie KRS

 23.09.2015

Koniec lata. Zgodnie ze zwyczajem robimy zebranie na polu. Każdy kto chce latać w przyszłym sezonie powinien być. Zebranie robimy NIEDZIELA 4 października o godz. 12.00.

A co ostatnich dni na polu to raczej nic nowego nie ma. Jako, że śrubki M3 w podwoziu bombowca niekoniecznie wytrzymuja kilka lądowań to jest trochę przerabiane. Mam też nowe bomby od Rysia no tak myślę, że te to widoczne będą, o ile wypadną.

Kliknij aby powiększyć
 12.09.2015

Po pierwszych ciepłych dniach września nastąpiło załamanie pogody i za duzo się na polu nie dzieje. 12 w sobotę nadal wiał dość silny wiatr co skutkowało kilkoma wyłamanymi podwoziami.

Tupolew wykonał także lot z udanym lądowaniem. Bombardowanie ścinkami styropianu znowu nie było widoczne z ziemi co mnie coraz bardziej skłania do użycia bomb cięższych lub głośniejszych.

A i patrzyłem na stronie wyszukiwarki KRS są nowe wpisy odnośnie Aero Model Klub czyli nowy skłąd zarządu i komisji rewizyjnej.

 01.09.2015

Sierpień się skończył ale tak ku pamięci napiszemy, że był wyjątkowo upalny. A i pierwszy dzień września ho,ho

Koniec sierpnia to wreszcie udane lądowanie bombowca TU2. Chociaż na zdjęciu obok jest jeszcze z soboty, gdy pilot( czyli ja) sprowadzał go na ziemię jak Hariera a to niekoniecznie dobry pomysł. No ale udało sie naprawić i pierwsza pełna misja ze startem, bombardowaniem i lądowaniem została wykonana w niedzielę 30 sierpnia 2015. Jest wiele zmienione w stosunku do pierwszego oblotu a to widać na końcu uzupełnionego albumu. Gdyby ktoś był ciekway opinii o użytych nowych mechanizmach chowanego podwozia to raczej proszę dzwonić :-P. bo nie można słów powszechnie uznawanych za obraźliwe na tej stronie używać.

A tutaj albumik z sierpnia Pole sierpień 2015

Kliknij aby powiększyć
 26.08.2015

Jakaś moda na nieaircombatowe KI64. Miesiąc temu Piotr ze swoim wymalowanym w uśmieszki a teraz nowość od Zygmunta. Model wyposażony w napęd elektryczny ma masę bez akku 600g. No i jako szybowiec sprawdza się znakomicie. Z wywiadu tyle wiem, że skrzydła nieoklejone, ze styroduru, a i dodany ster kierunku.

Tak swoją drogą wszyscy się ucieszyli bo ostatnio w/w Szerszeń torutował nas dźwiękiem jaki wydobywał się z tego czegoś na zdjęciu obok.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 17.08.2015

Od wielu dni Przemek walczy z zakłóceniami sterowania w starej Futabie 35MHz. Z podziwu godnym uporem ryzykuje kolejne kraksy wymieniając a to odbiornik, a to nadajnik na inny ze sztukowaną anteną, a to serwa. Efekt jest zawsze podobny choć tym razem raczej dłuższa przerwa się szykuje, bo taki e-mail i zdjęć kilka otrzymałem od Andy'ego:

Po wymianie serw które zakłócały pracę aparatury,Calmato lata super, w szczególności w kierunku ziemi.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 16.08.2015

W niedzielę odbyły się w zawody szybowców/motoszybowców organizowane przez kolegów z Bełchatowa (TSiR JUPITER). Dzięki Norbiemu mamy te zdjęcia obok z wynikami. Gratulacje dla zwycięzców

Ale przysłał także link do doskonałego pokazu startu, lotu i w ogóle obsługi modelu rakiety. Nie wiem co to za format ale u mnie po zapisaniu zadziałało.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 12.08.2015

A od Janka:

Witam, ...ja dorzucę wyniki. Jednocześnie zapraszam do udziału w konkurencji F3A-klub. W weekend 29-30.08 w Lipowej (niedaleko Opola) rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Licencja FAI nie wymagana, każdy zawodnik mile widziany. W razie pytań kontakt do mnie: 601 092 046. Pozdrawiam, Janek

Kliknij aby powiększyć
 10.08.2015

A od Marka:

Cześć, „Obywatelski donos” : W upalną sobotę 8 sierpnia, Janek startował w zawodach F3A organizowanych przez Aeroklub Łódzki. Latał nowym 2-metrowym elektrykiem - zajął szóste miejsce ( na siedmiu startujących J ). Załączam kilka fotek. Info o zawodach: tutaj Niestety, jeszcze nie ma wyników. Pozdrawiam

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 08.08.2015

Upał od kilku dni daje się we znaki. Może dlatego nagle zapanowała nowa moda na polu jeśli chodzi o przyprowadzanie dużych modeli z drugiego końca po lądowaniu. Zdjęcia obok

No i po dłuższej przerwie nowy model Michała.

Jest także prośba od kolegi Piotra (już od dawno u nas nie bywa), że wystawił na allegro model (KIT Pipera i inne). Jego nick na Allegro PIOTREK-JASIO

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 02.08.2015

A drugi dzień sierpnia byl także ciekawy. Jakby na potwierdzenie zdania szóstego z poprzedniego wpisu. Tym razem Ryś postarał się o efektowne lądowanie na dębie. Czyli pod dębem nie jest dobre miejsce na parkowanie modeli, posiedzenia i naprawy jako że nawet najspokojniejsi potrafią w/w wstrząsnąć..Obok zdjęcie na pamiątkę.

Zresztą niedługo potem ten sam samolot poklejony, przez uczynnych kolegów, taśmą naprawczą, rozproszył nas stojących na parkingu obok wędki wskazującej kierunek wiatru. Wędkę minął o centymetry a zakończył lot i żywot kawałek dalej

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 01.08.2015

Rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Powstanie jednak o mało nie wybuchło na polu po tym jak model pilotowany przez Przemka zwanego 'Pisarem' po niefortunnym lądowaniu wpadł w zaparkowany niedaleko dębu model Rysia. Straty na zdjęciu obok(plus wyjazd do domu po drugi model). Dlatego moje (i nie tylko) gadanie na polu o ograniczonym zaufaniu do naszych umiejętności i niezawodności sprzętu jest zawsze aktualne. Należy siebie i modele trzymać z daleka od pasa startowego i latających modeli, latać nad i lądować na pasie a nie obok, a jak się zrobi 'coś głupiego' to przeprosić, straty wyrządzone pokryć. A jak się nie zrobi 'coś głupiego' to pamiętać, że każdemu może sie to samo przytrafić.

Z inicjatywy Rysia zostało kolektywnie wykoszone pole no a potem aż do wieczora rozchodził się po polu zapach smażonych na grillu kiełbas.

A na stronie ze zdjęciami dodany link do zdjeć z lipcaPole lipiec 2015

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 29.07.2015

Z Bełchatowa:

Witam ! Zapraszam do Bełchatowa na zawody modeli szybowców i motoszybowców, które odbędą się 16 sierpnia na startowisku w Kobyłkach. szczegóły na stronie www.odlot.com.pl Pozdrawiam Marek Friedenberger

Kliknij aby powiększyć
 26.07.2015

Koniec tygodnia uraczył nas tropikalnym upałem, burzami (sobota) i dużo chłodniejszą i z silnym wiatrem niedzielą ale mam wiadomość ze zdjęciem od Piotra

W niedziele 26 lipca latałem nowym modelem Kawasaki ki-64. Model jest typu RACING dlatego nie wygląda jak oryginał . Lata wyśmienicie.

Kliknij aby powiększyć
 19.07.2015

Zgodnie z zapowiedzią odbyły się Zawody Motoszybowców/Szybowców w Wojsławicach k/Zduńskiej Woli

Dzięki Norbiemu mamy na obrazkach obok tabele z wynikami. Nic więcej nie wiem. Mogę się tylko domyślać, że pogoda zawodnikom dała się we znaki jako, że po krótkim lecie na początku lipca zaraz potem było zimno i wietrznie. Na same zawody nagle przyszedł upał, ale bardzo sliny wiatr na pewno latania im nie uprzyjemnił.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 04.07.2015

Upalna pogoda przez kilka pierwszych dni lipca - to tak dla pamięci

A na pole mimo gorąca przywiozłem mój nowy bombowiec.
TU2 ma ok 160 rozpiętości (skala 1:12) i waży bez paliwa ok 2900G (dokładnie jeszcze może podam jak dokładnie zważę) a napędzne jest dwoma SAITO FA-30S (5ccm). Śmigła założyłem MA10x5. No i tak wyposażony samolot po próbie silników (film z próby dzięki urzejmości Wojtka ( na YouTube) ruszył do pierwszego startu. Było dramatycznie ale nie tragicznie. Samolot wymagał dużego trymowania na lotkach (taka krzywa produkcja). No i wymaga doważenia na przód co spowodowało że ze strachu nie schowałem podwozia coby środek ciężkości się jeszcze do tyłu nie przesunął. Kilka okrążeń nad polem dało mi dużo emocji. Lądowanie było całkiem całkiem, przyzwoite dopóki nie złożyła sie prawa goleń podwozia. No oczywiście wiem że doskonałe mechaniczne zamki, zatrzaski nie mogą się same złożyć ale u mnie się składają. Uszkodzeń (przynajmniej widocznych) nie było jednak samolot wrócił do hangaru celem doważenia i być może wymiany mechanizmów podwozia.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 02.07.2015

A mamy zaproszenie na zaowdy szybowców motoszybowców w Zduńskiej Woli. Poniżej linki do planu i regulaminu

Program zawodów

REGULAMIN

Kliknij aby powiększyć
 01.07.2015

Na koniec czerwca udało się w sposób celowy zrzucić bomby z Corsaira. Ale ogółnie czerwiec upłynal pod znakiem wielu co najmniej poobijanych modeli. Pozbierałem te wszystkie zdjęcia co otrzymałem od uczynnych kolegów i swoje do albumu i zamieszczam. Pole czerwiec 2015

Jednak lipiec dzięki Michałowi zaczął się także ciekawie a to dopiero pierwszy dzień.

A jak będzie na polu ten BOMBOWIEC to ...

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 27.06.2015

Zarząd AMK na posiedzeniu podjął uchwałę o zatwierdzeniu zatwierdził bilans i sprawozdania finansowego. Wspomiane dokumenty są do wglądu tutaj:
Skan sprawozdania
Dokumenty zostały też przekazane do US.

 17.06.2015

Zgodnie z poprzednim wpisem Corsair został wyposażony w urządzenie do zrzutu bomb, wycofany ze służby w NAVY i miał byc przeniesiony do służby w piechocie morskiej jako myśliwiec bombardujący. Jednak testy w locie, wykazały dużą (żeby nie powiedzieć CAŁKOWITĄ ) zawodność niezmiernie skomplikowanego wyrzutnika i na razie pozostaje w fabryce bez przydziału do służby (ani marynarka ani marins)

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 14.06.2015

Pogoda i długi dzień sprzyjały lotom. Pojawiły się nowe modele.

Przemek zwany 'Pisarem' usiłuje polatać KATANĄ. Usiłuje bo na razie (niedziela) Prezes ją oblatuje i wykrywa kolejne kłopoty techniczne tego napedzanego 12ccm silnikiem akrobata.

A ja stałem się posiadaczem F4U Corsair. Model jest praktycznie w skali 1/12 -5% co oznacza, że wymiarami nadaja się do ACES. Piszę wymiarami bo raczej nie byłby konkurencyjny na zawodach. Waży 1040g z akku 2600 i silnikiem GT2812-08. Latać ze śmigłem MA 9x5 może długo (ponad 7 minut na pełnym gazie) ale nie za szybko. Ale jako półmakieta dostarcza mi wiele pracy i zabawy. Np. chowane podwozie, które raz się zamknie i otworzy prawidłowo a innym razem nie. Obecnie po nieudanym lądowaniu na lotniskowcu (16mx2m wyznaczone czerwoną taśmą)jest przerabiany na myśliwiec bombardujący.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 08.06.2015

A w poniedziałek nowy model Przemka został uhonorowany albumem. (Zdjęcia i tytuł dzięki Andy'emu)

Dzisiejsza Akcja Pisara.

Kliknij aby powiększyć
 07.06.2015

W sobotę i niedzielę byliśmy z Prezesem na aircombatowej akcji w Kraszowie (Międzybórz). Były to mistrzostwa Polski ACES 2015. Startowaliśmy w 1/12 i 1/8. Trzeba było wylatać pięć walk w WWII i cztery w WWI. Plan na sobotę to cztery kolejki z II wojny i trzy z I wojny. Pogoda w sobotę była upalna. Cztery loty wymagało wiele potu. Wiatr podczas rozgrywania drugiej wojny światowej wiał w plecy. Widoczność była doskonała a piloci niszczyli swoje i obce samoloty z podziwu godną wytrwałością. Straty nasze w sobotę to był IL10 Prezesa i mój lekko uszkodzony Sagittario. I byliśmy blisko finału. Po południu gdy lataliśmy WWI pogoda była niemal bezwietrzna co umożliwiło bezpieczne loty na słupki i łatwe lądowania (jak kto dotrwał do końca walki). No i być może dzięki temu wyniki miałem dobre.

W niedzielę w piątej turze Prezes, przy zderzeniu stracił i taśmę i model, a bez taśmy na ziemi nie nie miał ochrony przez co zakończył zawody WWII na 8 miejscu. Tak samo pech dopadł w końcu mnie i w ciągu 10 sekund od startu straciłem mojego włoskiego myśliwca i bez punktów z piątej kolejki mogłem zapomnieć o finale kończąc zawody na miejscu 9

Na pocieszenie pozostała mi pierwsza wojna w którą do finału dolatałem dwupłatowym SPADEM i tytuł MIstrza Polski 2015 do Pabianic przywiozłem (SPAD-a nie przywiozłem bo finał był także jego finałowym lotem :-P)

Album ze zdjęciami.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 04.06.2015

Czarny czwartek na polu

Ledwo przyjechałem na pole , a tu zostałem zbombardowany informacjami o panującej klątwie i ruchach zagrzebanej za drogą radioaktywnej GODZILLI. Co prawda ten tekst szeptem przekazywał mi Zygmunt ale należało zachować ostrożność. W następnych minutach kolejne modele wyczyniały różne harce i traciły zdolność do lotu. Koniec końców podsumowanie mówiło o pięciu uszkodzonych modelach(na ziemi i w powietrzu) i FORDZIE.

Ale mój NEUTRON mimo trzech lotów ocalał. Może jak Neutron to na promieniowanie odporny?

W zdjęciach albumy z marca, kwietnia i maja

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 31.05.2015

W niedzielę 31-05-2015 z okazji dni powiatu pabianickiego zostały rozegrane na naszym polu zawody szybowców motoszybowców rc pod patronatem Starosty Pabianickiego. Przyjechali zawodnicy z Bełchatowa, Brzezin, Łodzi , Koluszek, Konstantynowa, Pabianic i Zduńskiej Woli. Pogoda dopisała pod względem "słoneczności" choć silne, porywy wiatru zmieniały warunki lotów w ciągu minut. Rozegrana została najpierw konkurencja motoszybowców - dwie kolejki lotów, a potem trzy kolejki szybowców. Tu najdłuższe czasy uzyskali młodzi zawodnicy z MDK w Zduńskiej Woli podopieczni Zenona Kowalczyka zwycięzcy w klasie szybowców. Nie wygrali zwodów bo zabrakło im doświadczenia jeśłi chodzi o celność lądowań ale gratulacje jak najbardziej im się należą. Zawody zakończyliśmy ok 16. Każdy z zawodników biorących udział otrzymał dyplom a zwycięzcy w poszczegołnych klasach puchary i upominki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach. Poniżej linki do: Karty lotów motoszybowce
Karty lotów szybowce
Zdjęcia z imprezy
Pdf z klasyfikacją

Zarząd AMK dziekuje pilotom za przybycie i udział w zawodach bo bez nich zawodów by nie było. Starostwu Powiatowemu za patronat i ufundowanie nagród. Członkom AMK za wyjątkowo liczne wsparcie przy przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 30.05.2015

Ogólnie maj nie uszczęśliwiał modelarzy ładną pogodą. To tak dla znudzenia przypomnę jest zimno bo się klimat ociepla :-P. I tak się ekolodzy starają go nieocieplić, że jest coraz zimniej

Ale wbrew przeciwnościom, zimnym wiatrom pojawiają się na pou nowe modele, znikaja też skutecznie stare

Obok na zdjęciach nowy "Baronet?" Norbiego.
Model do nauki latania Czarka.
No i utylizacja pewnego Pipera, który nieraz nam atrakcji dostarczył. Przemek zresztą nowego motoszybowca nabył i 31 maja w zawodach weźmie udział na co liczymy z niecierpliwością.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 25.05.2015

24 maja 2015 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie AMK. Okazuje się, że organizowanie zebrań w niedzielę popołudniu na polu nie jest złym pomysłem bo frekwencja była wyraźnie lepsza niż zazwyczaj. Ponieważ z Prezesem prowadziłem i protokoowałem zebranie to nie mam zdjęcia ale może ktoś ma to wstawię. Bardzo dziękuję wszystkim obecnym za przybycie i wsparcie. W skrócie to całkowicie nowa jest Komisja Rewizyjna (choć rezygnację Marka z pełnienia funkcji przewodniczącego przyjąłem osobiście z żalem gdyż jego sprawozdania były wręcz majstersztykiem sprawozdań.) i mamy nowego Skarbnika. Nowo wybranym życzę powodzenia w wypełnianiu obowiązków statutowych.

Poniżej linki do listy obecności, protokołu i podjętych uchwał. Teraz oddamy te informacje do Starostwa i będziemy też musieli zmienić wpisy w KRS.

Lista obecności
Skan protokołu
Protokół przepisany maszynowo
Uchwała o uchyleniu uchwały 1/2014
Uchwała o przyjęciu sprawozdania Komisji Rewizyjnej
Uchwała o udzieleniu absolutorium
Uchwała o nowym zarządzie

 12.05.2015

Jak już pisałem z okazji Dni Powiatu 31 maja 2015 robimy zawody Szybowców i Motoszybowców pod Patronatem Starosty Pabianickiego, których współorganizatorem zgodził się być Powiat Pabianicki. Regulamin imprezy Zapraszamy.

Kliknij aby powiększyć
 09.05.2015

Dzień Zwycięstwa nad najeźdzcą z 1939 roku nie był szczególnie uczczony, ale Paweł oblatał nowy model z takimi efektami dźwiękowymi (w czasie lotu zepsuł się tłumik) jakby defilada bombowców nad polem przeleciała

Kliknij aby powiększyć
 05.05.2015

Członkowie AMK proszę zapoznać się z pismem ze Starostwa umieszczonym pod tym linkiem Pismo otrzymane dnia 2015 05 04

Proszę poważenie podejść do sprawy Walnego zebrania 2015-05-24.
 02.05.2015

Niemal codzienne i w każdych warunkach pogodowych meldunki Prezesa o wykonanych lotach patrolowych spływają do mnie na ogół ok. południa. Widocznie analitycy obcego wywiadu stwierdzili, że wieczorem można bezkarnie pole zbombardować i ok 18:10 nad pasem startowym pojawił się nieoznakowany/niezidentyfikowany KI64 z wyraźnym zamiarem objęcia panowania w powietrzu jako, że same cywilne samoloty były na lotnisku. Alarmowy telefon z dowództwa do kpt.(ACES Polska) Bartoszka i po 15 miniutach doszło do bezlitosnej walki. Podsłuch radiowy przechwycił w tym czasie pewną ilość niezbyt cenzuralnych określeń pod adresem zaskoczonego pilota KI64. IL10 błyskawicznie zyskał przewagę i odniósł efektowne zwycięstwo. Bez strat.

A tak na poważnie to Zygmunt i Prezes bardzo elegancko powalczyli uatrakcyjniając sobotnie popołudnie na polu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 01.05.2015

UWAGA TRZY OGŁOSZENIA

24 maja 2015 WALNE ZEBRANIE AERO MODEL KLUB
W związku z uchybieniami formalnymi na Walnym Zebraniu w grudniu 2014 musimy zrobić kolejne zebranie sprawozdawczo wyborcze. Każdy członek klubu jest obowiązany do czynnego udziału. Ze względu na frekwencję organizujemy je na polu i w niedzielę aby jak najbardziej ułatwić każdemu możliwość uczestnictwa. Miejsce pole lotów. Termin I 24 maja 2015 godzina 17:00 Termin II 24 maja 2015 godzina 17:30. Kontakt Prezes 603245952 Kontakt sekretarz 604288016

31 maja 2015 ZAWODY SZYBOWCÓW/ MOTOSZYBOWCÓW RC
Z okazji dni powiatu pabianickiego robimy otwarte zawody szybowców motoszybowców rc. Regulamin taki jak w poprzednim roku. Zapraszamy. Członkowie AMK oprócz zaproszenia na start w zawodach otrzymują też zaproszenie do pomocy w organizowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Zapraszamy także z modelami do pokazów (makiet , akrobacji, śmigłowców ) Miejsce pole lotów Termin 31 maja 2015 godzina 10:00 przyjazd i rejestracja 11:00 I kolejka lotów motoszybowców/szybowców Planowane są trzy kolejki lotów w każdej konkurencji. Zależnie od ilości uczestników i pogody może się to zmienić. Kontakt Prezes 603245952 Kontakt do mnie 604288016

MODELE HIERONIMA
Zgodnie z informacją od Prezesa. Syn Hieronima sprzedaje pozostałe po naszym koledze modele i sprzęt. Dla zainteresowanych kontakt do Prezesa: 603245952

A obok obrazek z 1 maja na polu
Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 26.04.2015

Zdjęcia obok przedstawiają, jak to w mailu którym ten zdjęcia przekazał, okreśł Ryś:
Nowy kierunek w stylizacji stojaków pod modele .Stojak Witka.

W rzeczywistości nie widziałem bo byliśmy z Prezesem na akcji aircombat w Płocku. Lotnisko, organizacja, dojazd, pogoda fajne. Wyniki nasze raczej mniej. Straty w normie. Nie ma już A6M1 Zero z napędem elektrycznym. Ale jak na japończyka dzielnie ze sobą do piachu jakiegoś alianta posłało. Album zrobiony przed akcją.

No i na koniec mam: tu link do filmu od Adama

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 11.04.2015

Piątek i sobota były bardziej wiosenne. Chyba w związku z tym pole wyglądało trochę jak komis samochodowo - modelarski. Wielu gości wprowadziło trochę kolorów na jeszcze szare - pozimowe barwy pola.

.

Spragnieni ładnej pogody modelarze po kilka samolotów pobrali - żeby wyregulować, dotrzeć, oblatać A Norbi rolę test pilota całkowicie przejął i w zasadzie swoich modeli brać nie musi bo i tak sobie polata. Jak nie malutkim Mustangiem Czarka to dużą Funtaną Andrzeja. Zdjęcia dzięki Rysiowi.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 06.04.2015

Drugi dzień świąt wielkanocnych. Z tej okazji życzenia zdrowia i radości z życia.

Niestety w zasadzie do tej pory to był jeden dzień wiosny. Jak nie deszcz to huragan. Jak nie huragan to śnieg. No jedynie Prezes lata w każdych warunkach pogodowych. Ja jednak muszę mieć bardziej komfortowe warunki. Nie wiem co inni ale żadnych wiadomości nie mam.

Ale żeby nie było, że nic nie robię to tu taki albumik Tu 2 bombowiec (NATO code name BAT) Mam nadzieję że za długo nie potrwa dokończenie budowy, ten model jest jednak trudny do wykonania.

 21.03.2015

Wiosna astronomiczna, kalendarzowa no i meteorologiczna też bo akurat temperatura przyzwoita i zimnego wiatru nie było a pogodne niebo zachęcało do latania. No i parę osób wreszcie z zimowych legowisk wyszło na pole. Takie zdjęcie obok. Coś nowych, 'pozimowych' modeli to chyba nie widziałem.

Kliknij aby powiększyć
 08.03.2015

Luty ogólnie umożliwiał latanie ale ja zbyt często nie byłem. Wiem, że loty się odbywały ale po za informacjami od Prezesa o kolejnych lotach patrolowych i oczekiwaniu na pojawienie się 'Szerszenia' nie miałem. Tym bardzej zdjąć.

Dzień Kobiet (przy okazji życzenia dla wszystkich Pań czytających tę stronę) pogodę lotną zapewnił, a że dzień już dłuższy to popołudniiu wykonanie kilku lotów możliwe było. Na zdjęciach obok Prezes nistrudzenie wzywający do boju 'Szerszenia'

Ale jest takze mniej przyjemna sprawa. Wskutek całkowitego zaniedbania przez Komisję rewizyjną AMK Walnego Zebrania jakie się odbył w grudniu otrzymaliśmy po złożeniu sprawozdania z zebrania pismo ze Starostwa. zebrania pismo ze Starostwa. Każdy członek AMK powinien je wg mnie przeczytać aby zdac sobie sprawę, że Stowarzyszenie to pewne obowiązki formalne, może dla niektórych śmieszne gdy usiłujemy zebranie formalizować ale jednak dla zgody z prawem niezbędne. Dlatego piszemy odpowiedź do Starostwa ale na pewno będzie konieczne zwołanie Walnego Nadzwyczajnego Zebrania celem usunięcia braków poprzeniego. Termin będzie podany z 21 dniowym wyprzedzeniem jak zwykle na tej stronie, będziemy też oczywiście jak zawsze telefonować ale nie jesteśmy w stanie nikogo siła na zebranie przyprowadzić.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 10.02.2015

A 7-8 lutego 2015, Janek starował w zawodach F3P w Warszawie – zajął 7 miejsce.

No to nam Janek prezent zrobił bo proszę zwrócić uwagę, że to już nie klub był tylko stopień wyżej , pełna akrobacja, czyli jako AMK Pabianice mamy także czynnego zawodnika w takiej precyzyjnej dyscyplinie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 01.02.2015

No to luty. Przywitał nas pogodą ładną, słoneczną i wydawało się ciepło. No to od rana telefony, sms-y. Kiedy latamy, czy latamy. No to latamy. A na polu jak zwykle zimny wiatr szybko ostudził nasze pomysły na dłuższy pobyt. Na pamiątkę zdjęcia. Z tym że Prezes to lata codziennie i za każdym razem jak mówi ma także tę białą Nakajimę celem zniszczenia (gdyby się pojawił) w powietrzu także samolot 'starego Szerszenia'.

No i informacja od Prezesa. Syn Hieronima Paweł przekazał dla modelarzy AMK zbiory planów, czasopism, wydawnictw zaiązanych z tematyką modelarsko/lotniczą. Są do wglądu i wypożyczenia u Prezesa.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
 29.01.2015

Chciałem poniformować, że do Stowarzyszenia AMK zapisał się kolejny członek. Kolega Adam. A informuję dlatego, że z rozmowy telefonicznej wynikało iż ma modele i chce latać i coś mi się zdaje że do wiosny mu za długo czekać. Jest więc jak każdy nowy członek pod szczególną opieką.

 27.01.2015

Hirka pożegnalśmy w poniedziałek. Na tę ostatnią drogę Prezes złożył w imieniu Aero Model Klub wieniec. Wielu kolegów.

 23.01.2015

Hieronima pożegnamy w poniedziałek godz. 12.00 w kaplicy na tzw. nowym cmentarzu w Pabianicach

 21.01.2015

Dzisiaj rano opuścił nas na zawsze Hieronim Jęczmień. Gdy jeszcze bywał na polu było na ogół dzięki Niemu weselej. Na tych stronach na przestrzeni lat zebrało się wiele jego zdjęć, notek czy albumików z modelami jego autorstwa. Obok jedno z nich. Poniżej dla przypomnienia kilka linków:
szybowiec Sroka
myśliwiec Fokker
motoszybowiec Pegaz
rozpoznawczy Lublin
bombowiec MB Bloch

Jak tylko będę miał informacje n/t daty i godziny ostatniej drogi Hirka postaram się umieścić na stronie jak najszybciej

Kliknij aby powiększyć
 18.01.2015

Proszę się nie dziwić, że strona taka krótka. Wszystkie wiadomości są pod linkiem podanym poniżej.
ROK 2014-2005
Tamta rozrastała się od kilku lat i trzeba było wzorem lat poprzednich zacząć ją od nowa aby bieżące wiadomości wczytywały się szybko nawet na komórkach (no bo LTE to takie opowiadanie marketingowe)

Tak myślimy też z Prezesem, że jak się komu wczyta też na komórce to może zobaczy stan konta AMK: 35zł. Co przy składce 20 zł/od członka i ponad czterdziestu członkach świadczy, ze albo kasę przepijamy albo prawie nikt składek nie płaci. Stawiam na to drugie, jako że na wyciągu wpłat nie widać. (do wglądu u Prezesa).

Dla przypomnienia konto AMK jest tutaj dane Aero Model Klub Pabianice

Na a że zima łagodna to trochę latamy. Dzisiaj było już można powiedzieć tłumnie na polu bo ok. południa Karol, Paweł, Prezes i ja pola i modelami nieba nad polem pilnowaliśmy

 01.01.2015

To jest ostatnia wiadomość z lat 2012-2014. Poniżej link dla zainteresowanych wszystkimi wpisami

Dla wszystkich Czytelników tej strony, życzenia wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku.

ROK 2014-2005


Początek strony